Uvažujete o pořízení nového kotle?

Pokud hodláte využít kotlíkovou dotaci, nebo si chcete pořídit nový moderní kotel za vlastní peníze, obraťte se na českou firmu Agromechanika. Jedná se o výrobce kotlů na pevná paliva včetně kotlů na spalování pelet nebo biomasy. K jejím výrobkům patří i teplovodní kotle na kusové dřevo, kombinované kotle dřevo-elektřina a kotle s automatickou podávkou paliva na pelety a hnědé uhlí. Kotle na tuhá paliva firma vyrábí od svého založení v roce 1992. V roce 1996 zahájila firma výrobu kotlů nové konstrukce pod názvem AM 29 Energo, ve kterém byly soustředěny dosavadní zkušenosti s výrobou dřevozplynujících kotlů s cílem dosáhnout co nejlepších parametrů účinnosti a spalin. V roce 2001 došlo k modernizaci řady AM Energo a o čtyři roky později byly tyto kotle zařazeny do třídy 5 a splnily parametry pro EKODESIGN.

Kotle na dřevo

Kotle AM Energo mají prostornou zplynovací komoru s velkým plnícím otvorem. Předností je vysoká účinnost 87%, dokonalé spalování s nízkým obsahem škodlivin a speciální konstrukce zplynovací komory omezující tvorbu dehtu. Kotle na dřevo AM Energo vydrží hořet až 22 hodin a mají možnost automaticky řízeného provozu s programem na 24 hodin. Tento typ kotlů je ideální pro vytápění rodinných domů nebo bytů s vlastní kotelnou, nebo menších provozoven. Palivem je suché měkké i tvrdé dřevo do 20% vlhkosti, upravené na polena délky maximálně 50 cm. V kombinaci s poleny lze spalovat i různé dřevní odpady, jako jsou štěpky, hobliny, případně i piliny.

Kotle na pelety

Kotle řady Licotherm jsou upraveny pro výhradní spalování dřevních pelet o zrnitosti 6-10 mm a vlhkosti do 15%. Na výběr jsou výkonové varianty 15, 24 a 46 kW. Elektronická regulace, velký zásobník paliva a velký popelník umožňuje několikadenní bezobslužný provoz. Kotel na pelety může být vybaven základním regulátorem ADEX LH REG5, který řídí spalování a modulaci výkonu kotle v závislosti na změnách v odběru tepla otopným systémem.