Ušetřete na ceně energií díky srovnání dodavatelů

Mezi nejvýraznější výdaje v každé rodinně patří placení účtů za energie. Většina lidí platí složenky nebo faktury zcela automaticky, aniž by zkoumala, jestli je pro ně daný dodavatel výhodný. Je však dobré si najít čas na to, aby se člověk na ceny podíval a nechal si udělat srovnání, jestli není jiný dodavatel výhodnější. Někteří si myslí, že by si změnou dodavatele příliš nepomohli, protože jsou rozdíly malé, ale opak je pravdou. V konečném důsledku se může jednat o několik tisíc korun každý rok a takové peníze navíc se v rodinném rozpočtu zajisté budou hodit.

Kolik platíte za elektřinu?

Zřejmě nikoho netěší informace, které nám hlásí, že cena elektřiny neustále roste. U každého je pochopitelně spotřeba jiná, podle počtu členů v domácnosti i podle toho, jestli vám elektřina zajišťuje jen svícení a chod spotřebičů nebo jestli s ní i ohříváte vodu a topíte. Věděli jste, že je průměrná cena za 1 kWh v roce 2021 4,61 Kč? Jen zhruba 40% z této částky je cena samotné elektřiny, zbytek jsou další poplatky, jako je stálý měsíční poplatek za dodávku elektrické energie. Jaká bude celková výše dvou hlavních faktorů, o tom rozhoduje každý dodavatel. V částce jsou zahrnuty třeba i náklady na činnost OTE, provoz a údržba elektrické sítě a další. Mnoho lidí neví, že pro menší domácnosti je výhodné jiné nastavení než třeba pro větší rodiny. Pokud byste chtěli ušetřit na elektřině, doporučujeme si nechat udělat srovnání cen dodavatelů elektřiny.

Myslete i na plyn

Plyn je považován za jednu z nejlevnějších možností pro vytápění domácnosti. Dokonce i cena plynu neustále stoupá a mnoho lidí zajímá, jestli jsou na trhu dodavatelé, kteří by mohli dodávat plyn výhodněji. Stejně jako u elektřiny, i u plynu platí, že se mnoho lidí o ceny nezajímá, protože si myslí, že jsou rozdíly cen jen minimální. Když si však necháte od profesionálů udělat srovnání cen plynu, garantují vám i u malých odběrů úsporu alespoň 2000 Kč ročně a takové peníze zajisté přijdou vhod. Udělejte si i vy čas na to, abyste si mohli zajistit srovnání a platili méně za to, za co zbytečně přeplácíte u dražších dodavatelů.