Účinné zábrany proti ptactvu

Pokud patříte mezi majitele rodinného či bytového domu nebo jiného druhu nemovitosti, zajisté máte zájem, aby kolem stavby byl pořádek. Velkým problémem, především ve městech jsou opeřenci, kteří nejen okolí, ale i nemovitosti samotné znečišťují svým trusem. Mezi takové patří nejen holubi, ale také vlaštovky, sýkorky a další. Obrana proti tomu není zrovna jednoduchá. Někdo zkouší plašiče v podobě figurín dravců, které umísťuje na budovy, další si pořizuje sítě nebo hroty. Posledně zmíněná možnost je velmi účinná.

Bezpečné a účinné zároveň

Pokud hledáte bezpečné zábrany proti ptactvu, vyzkoušejte hroty-zábrany. Nemusíte se obávat, že by došlo k poranění. Hroty jsou ztupené a nijak opeřencům neuškodí. Lze je využít jako zábrany nejen na balkony, ale i na celou řadu dalších míst. Fungují jako překážka na fasádě, která je dostatečně viditelná a jejíž účelem je zabránit ptákům v přistání. Namontovat hroty proti holubům není nic složitého. Postačí speciální lepidlo či specifické obroučku určené právě pro tyto účely.

Hrotový systém nabízí společnost Hroty.cz. Základ tvoří plastový pásek, na jehož výrobu se používá UV stabilní polykarbonát a hroty, jež se vyrábějí ze švédské nerezové pružinové oceli a do pásku jsou upevněny mechanickým způsobem. Jejich počet závisí na typu systému. Životnost celého systému je velmi dlouhá a to v případě, že je zvolená vhodná varianta a systém je nainstalován dle příslušného technologického postupu. Sytém chrání náletovou hranu plochy, na kterou ptáci usedají a ze které vzlétají, v případě ploch velmi exponovaných je potřeba chránit plochu celou, nikoli jen náletovou hranu.

Speciální hroty můžete spatřit na parapetech některých veřejných budov. Ochranné hroty lze využívat jak proti holubům, tak i proti drobnějším opeřencům, jimž zabrání také v hnízdění na nežádoucích místech.