Tapetami k příjemnému domovu

Co je pro někoho útulné, může být pro jiného přeplácané nebo naopak strohé a odměřené. Každý z nás má zcela odlišný vkus a jiné představy o příjemném interiéru. Proto existuje tolik různých způsobů, jak upravit místnost podle vašich představ. Nejlepší je začít zútulňovat od základů, to znamená vybrat příjemnou podlahovou krytinu a vymyslet, jak rozveselit zdi. Zatímco pro někoho jsou nejlepším řešením bílé stěny a na nich rozvěšené rodinné fotografie, pro jiného jsou strohé bílé zdi doslova noční můrou. Vy je ale doma mít nemusíte, nechte si je barevně vymalovat, použijte samolepicí dekorace nebo velmi moderní barevné tapety.

Tapety, kam se jen podíváš

Tapety lze použít i jinde než jen v obývacím pokoji či ložnici. Své místo mají v evropských obydlích již od dob křižáckých válek, kdy je k nám poprvé přivezli křižáci z Arábie. Dnes už se samozřejmě používají mnohem modernější vzory i materiály, můžete si koupit tapety papírové, vliesové, vinylové či samolepicí.

Papírové tapety se vyrábí s nejrůznějšími vzory pro dospělé i pro děti, používají se v obývacím pokoji, v kuchyni, jídelně i v dětském pokoji. Oproti vliesovým tapetám je lepení papírové tapety složitější na manipulaci, lepidlo se nanáší na tapetu, ta lepidlem zvlhne a takto se potom lepí na zeď. Manipulace s vlhkou tapetou však není zrovna jednoduchá, proto se těší větší oblibě vliesové tapety, které kromě papíru obsahují textilní vlákna a buničinu.

Vliesové tapety jsou proto mnohem pevnější a odolnější, jsou dokonale prodyšné, takže nehrozí žádné nebezpečí vzniku plísní. Na rozdíl od papírových tapet se při lepení vliesových tapet lepidlo nanáší na zeď, díky čemuž se s pruhem tapety mnohem snadněji manipuluje. Vyberte si i vy z mnoha moderních vzorů, otapetujte si doma celou stěnu, vytvořte si dekorativní pruh nebo použijte fototapety, které nesou natištěný obraz, můžete tak doma mít okno s výhledem na moře, Brooklynský most nebo třeba váš oblíbený Harley Davidson.