Svítíme v kuchyni

Světlo je nepostradatelnou součástí našeho každodenního života. Díky němu nemusíme žít po tmě, ale můžeme si užívat oblíbené činnosti kdykoli během dne a především večer. Na trhu je neskutečné množství svítidel, která se liší různými faktory.

Svítidla jsou vyráběna z mnoha materiálů, v různých velikostech a tvarech, liší se světelným zdrojem, jsou použitelná v interiéru nebo exteriéru. Interiérová svítidla dělíme podle typu konkrétní místnosti, protože každá má svá specifika. Dokonce volíme svítidlo i podle jeho účelu. A to, zda se jedná o hlavní zdroj světla, doplňkový či dekorativní. V neposlední řadě rozeznáváme několik typů svítidel podle jejich umístění, osvětlení je potom stropní, na stěnu, zápustné do nábytku či do země.

Svítidlo do kuchyně

Místnost, ve které je světlo nezbytné a především se zde nachází hned několik typů svítidel, je kuchyně a jídelna. Můžeme zde najít například závěsné svítidlo na stůl, lankový či kolejnicový systém jako hlavní zdroj světla, zápustné bodové osvětlení v horní části linky nebo osvětlení kuchyňské linky, které se umisťuje přímo pod horní skříňky, aby se dostalo přímé světlo rovnou na pracovní plochu. Zápustná svítidla jsou většinou bodová. To znamená, že svítí stabilně na konkrétní místo, v tomto případně na pracovní plochu, dřez nebo sporák. Jsou v nabídce i bodová svítidla, která jsou výklopná. Můžete tedy směr svícení libovolně nastavit do určitého úhlu. Kolejnicové a lankové systémy jsou většinou vhodné pro větší kuchyně či jídelny. Jedná se o vkusná a moderní svítidla, která jsou velmi variabilní. Nejen, že můžete umístit jednotlivé světelné body do libovolné vzdálenosti od sebe, dokonce můžete světelnými body otáčet a nasměrovat je různými směry dle vašich potřeb. Závěsná svítidla nad stůl jsou nabízena v nejrůznějších designech. Díky širokému sortimentu si jistě vyberete světlo, které bude maximálně ladit s vaší jídelnou i celkovým interiérem.