Špatně řešený projekt domu vás může připravit o stovky tisíc

Stavba domu je komplexní záležitost. A pokud si chcete bydlení v něm užívat, musí být správně vyřešena celá řada věcí. Na co si tedy dát pozor?

Chystáte se na stavbu domu? Pak jistě víte, jak důležitou roli v celém procesu hraje projekt. Už tady je totiž poměrně jednoduché nasekat spoustu chyb. V následujících řádcích vám ukážeme ty nejčastější.

Nepohodlí v domě

Chcete si ve svém domě užívat maximálního pohodlí? Pak na to nezapomeňte ani na rýsovacím prkně. A hlavně dávejte pozor na to, co vám architekt do vašeho projektu vlastně zakreslí. Mohl by tam totiž nasekat spoustu chyb, které by v dlouhodobém horizontu způsobily zbytečné potíže. Ty se následně projeví například v až příliš dlouhých vzdálenostech mezi často využívanými prostorami, nepřehledně řešenými místnostmi, nebo na dveřích otevíraných špatným směrem. Řiďte se proto pravidlem „dvakrát měr a jednou řež“, a podobným problémům relativně snadno předejdete.

Zbytečně vysoké úspory

Ušetřit chce každý. Jenže pokud budete uřezávat rozpočet prakticky každé položce, dostanete se do problémů. A nejen během stavby. Na jejím konci, tedy až se nastěhujete, budete muset snést třeba horší tepelnou izolaci a tím pádem i větší náklady na provoz. Jestliže stavíte dům s napnutým rozpočtem, dejte si na to pozor, protože spoustě problémů se dá předejít vhodně naplánovanými investicemi na samotném začátku. Zaplatit menší částku sice zní lákavě, jenže tento přístup vás nakonec dožene. Dříve nebo později stejně přijde chvíle, kdy peníze třeba do lepšího zateplení stejně budete muset obětovat.

Jak se vyhnout problémům?

I přes to všechno, co jste si přečetli v předešlých odstavcích, stále existuje způsob, jak ušetřit bez kompromisů na kvalitě. Stačí zamířit na Dumonline.cz, kde si můžete vybrat svůj vysněný projekt dřevostavby, projekt patrové dřevostavby, bungalovu a celou řadu dalších domů. Tyto projekty si pak můžete společně se zkušeným architektem dále přizpůsobit a získat tak skvělý domov bez zbytečně vysokých nákladů.