S mikroplyšem budete spát jako v bavlnce

Vzhledem k tomu, že téměř jednu třetinu života strávíme v posteli, mělo by to být místo, kde se nám bude nejen dobře odpočívat, ale i spát pohodlně a příjemně. Kromě toho je kvalitní a zdravý spánek důležitý pro regeneraci našeho organismu, posílí náš imunitní systém a zvýší naši koncentraci. Nedostatek spánku může být příčinou celé řady zdravotních obtíží. Kvalitní a zdravý spánek je totiž polovinou našeho zdraví.

Pohodlný odpočinek i spánek zajistí nejen kvalitní matrace, ale i povlečení z příjemného materiálu, kterým je mikroplyšové povlečení.

Co je mikroplyš a jaké výhody nabízí?

Mikroplyš je materiál, který se objevuje v poslední době a získává si stále více příznivců. Základem je mikrovlákno, které prochází speciální úpravou, jež mu dodá měkkost. Vlákno má husté, avšak jemné a krátce střižené chloupky, které látce propůjčují sametový a luxusní vzhled.

Výhody mikroplyše

Povlečení z mikroplyše nabízí vynikající termoregulační vlastnosti, udržuje teplotu a nestudí. Je měkké a jemné. Především v chladném období oceníte jeho vysokou hřejivost, ale jeho skvělé vlastnosti můžete využívat celoročně. Co se dalších vlastností týká, tak rychle schne, není potřeba jej žehlit, což ocení především ti, u nichž žehlení není zrovna nejoblíbenější domácí činností, netvoří se na něm žmolky, takže je po celou dobu používání stále jako nové, nepouští chloupky, i přes opakované praní si udržuje nejen tvar, ale i barvu a co je důležité, je vhodné i pro alergiky a astmatiky. Prát jej můžete klasicky v pračce.

V nabídce naleznete celou řadu různých barev i vzorů a výhodou je, že z mikroplyše se vyrábějí i prostěradla, takže si můžete vytvořit celou ložní sadu. Pamatováno je i na ty nejmenší a to v podobě povlečení s dětskými motivy.