5 nejčastějších chyb při zařizování domácnosti

Domov by měl být příjemným místem, kde se člověk cítí dobře a dokáže vypnout. Odpoutat se od všech problémů a zkrátka odpočívat, načerpat energii. Ne vždy tomu tak je. Mnoho lidí se nedokáže doma uvolnit, protože se tam nachází spousta rušivých elementů. Pojďme se dnes společně podívat na nejčastější chyby při zařizování domácnosti.

Nesoulad barev

Možná se vám barvy líbí a nemáte žádnou konkrétní (nejoblíbenější) a nemůžete se rozhodnout, která by byla tou nejlepší. Pak se stává, že jedna domácnost hraje všemi barvami. Barvy jsou bezesporu veselé, ale mějte na paměti, že každá působí jinak. Jedna uklidňuje, druhá povzbuzuje chuť k jídlu, další provokuje apod. Hodně barev a ještě nesprávně skombinovaných může působit rušivě a chaoticky.

Nepořádek

Ačkoliv se to nezdá, pocit pohody může rozbít i nepořádek. Rozhodně nejde jen o to, uklidit šaty do skříně a obuv do botníku. Občas je potřeba podstoupit i čištění ozonem, kdy zbavíme svou domácnost nejen roztočů, prachu, zápachů, ale i toxinů, které působí na nervovou soustavu. Pro pocit klidu a pohody je pořádek zkrátka důležitý.

Hodně nábytku

Možná, že jste si špatně rozvrhli zařízení bytu, možná jste se postupně rozrostli, ale stejně jako působí rušivě nesoulad barev, působí rušivě i přehršel různého nábytku. Snažte se nábytek více ucelit a dejte přednost chytrým úložným prostorům, před množstvím nábytku.

Nedostatek světla

Přítomnost denního světla je klíčová. Nejen barvy, nábytek, desinfekce ozónem, ale i dostatek světla je pro příjemný pocit zásadní. Aby se světlo vašim domovem šířilo, jsou vhodné například prosklené dveře tam, kde je to možné. Nezakrývejte příliš okna. Do malých místností použijte světlé barvy.

Málo rostlin

Rostliny dokáží čistit ovzduší od prachových částic a dokonce zachytávají některé toxické látky. Mimo to působí velmi kladně na psychiku člověka. Snažte se mít doma v každé místnosti minimálně jednu zelenou rostlinu.