Řešení obýváku – televize není všechno

Praktičnost versus design

Ani této problematice se ve výběru vhodného vybavení do obývacích pokojů nevyhneme. Některé věci zkrátka postrádají praktičnost, i když je vyšperkován jejich design. Nabízíme vám pár tipů, kde se klade důraz na obojí.

Srdcem celého obývacího pokoje je jistě sedací souprava. Nové trendy přicházejí s různými sestavami, z čehož se teď nejvíce prosazuje sedací souprava 3 2 1. Je velká, pojme k sezení hodně lidí, takže vícečetná rodina v ní jistě najde zalíbení. Praktická je pro velké minimalistické interiéry a Feng Shui. Méně výhodná je pro menší prostory, které poté působí dojmem stísněnosti. Pro menší prostory je vhodnější rohová sedací souprava do L.

Co se týče materiálu sedacích souprav, je lepší investovat do kvalitní čalouněné sedací soupravy, než do koženky nebo textílie. Pravá kůže je podobné struktury jako lidská kůže, takže se vám na ní bude pohodlně sedět, ale i ležet. Rozkládací soupravy jsou zase vhodnou variantou v případě, že jí tu využijete jako další příležitostné spací lůžko. Sedací souprava s taburetem nebo křeslem tak nechá vyniknout kráse vaší celé místnosti.

Sedací souprava je vyřešena, co dál

Ještě nám toho zbývá dost k našemu plnému komfortu v obývacím pokoji. Obývací stěna z různých solitérů dnes vede. Už to není celá jednolitá sestava, která se nedala od sebe oddělit. Jsou to různé části a sestavy, které si můžeme sestavit podle sebe. Trendem je i osvícení led pásky, které vnesou do obývací místnosti tajuplný podtext. Police nad televizor nepřeplňujte zbytečnostmi. Klidně stačí kaktus, svíce nebo vázička.

Ještě nemáte vyřešeno stolování a odkládací plochu pro ovladač od tv, brýlí, časopisu nebo knihu. Nevypadá zrovna pěkně, když odkládáte věci na sedačku. Konferenční stůl vám tu zastane funkci ke konzumování pokrmů u tv, ale i k odkládání výše zmiňovaných věcí. Pod konferenční stůl si vyberte pěkný kobereček. Do prostoru umístěte hodiny, ať víte, kolik času vám zbývá k relaxaci a kolik k pracovní činnosti. Pokud máte dostatek místa, dovolit si tu můžete i menší komodu.