Proč si vybrat betonový plot k domu?

Rozhodli jste se pro stavbu nového plotu a přemýšlíte, jaký druh zvolit? A co třeba betonový plot.

Výhody betonového plotu

Tento druh plotu nabízí celou řadu výhod. Patří mezi ně:

  • elegantní vzhled
  • vysoká ochrana proti vlivům vnějšího okolí
  • pocit soukromí i bezpečí
  • žádná péče
  • dlouhá životnost
  • nízká pořizovací cena

Betonové ploty nemusíte využívat pouze u průmyslových oblastí. Díky technologiím i modernímu vzhledu se betonový plot může stát perfektním doplňkem u vašeho domu.

Velkou výhodou je rychlá výstavba, která zajistí soukromí pro váš nerušený odpočinek.

Pokud hledáte ploty s velkou životností, je to právě plot z betonu, který je zároveň i velice kvalitní a pevný. Navíc nevyžaduje žádnou údržbu. Odpadá i potřeba nátěrů či konzervací, jako tomu je například u plotů dřevěných. Betonové ploty poskytují i vysokou stabilitu, kterou oceníte především během nepříznivých povětrnostních podmínek. Pokud jej postavíte v místě, kde je zvýšený hluk z ulice, poskytne dokonalou ochranu proti hluku.

Umístění plotů

Díky dlouhé životnosti lze betonové ploty využít nejen u rodinného domu. Můžete je využít pro ohraničení zahrad, pozemků nebo průmyslových nemovitostí, kterým zajistí bezpečnost.

Na zahradě je lze využít k oddělení kompostu nebo prostranství pro chov zvířat (pokud chováte slepice či králíky). Využít je mohou i chovné stanice či útulky.

Montáž plotu

Plot se skládá z betonových sloupků, které jsou opatřeny drážkami, a desek, které se zasouvají do drážek.

Sloupky se zapouštějí do země a aby byla zajištěna stabilita, je vhodné je zabetonovat. Následně se sesazují desky. Pro jejich upevnění a stabilitu lze využít cementové lepidlo nebo těsnící pěnu.

Pro výrobu betonového plotu je využit certifikovaný cement, který zaručuje jeho kvalitu. Do jednotlivých dílů se také přidává průmyslová ocelová armatura.