Přístupové systémy jsou pohodlné a bezpečné

Jak si zajistit pohodlné otevírání dveří bez použití klíčů? To v dnešní době není vůbec sci-fi technologie. Lze tak otevřít dveře pohodlně pomocí prstu, čipu, skenování očí nebo zadáním kódu. Díky tomu nemusíte s sebou tahat svazek klíčů. A pokud je ztratíte, musíte měnit zámky. To se vám s technologií jménem přístupový systém nestane. Jak si takový přístupový systém vybrat? Na to se pojďme podívat na to v tomto článku.

Přístupové systémy: Jaké přístupové systémy si můžeme vybrat?

Můžete si vybrat různé přístupové systémy, které jsou s RFID technologií, s klávesnicí nebo s biometrickou čtečkou. Biometrické čtečky mohou rozeznat vaši sítnici oka, otisky prstů a mnoho dalšího. Můžete tak jednoduše zamezit přístup těm, kteří již nemají mít přístup. Nemusíte tedy řešit situaci, kdy by vám daný člověk nechtěl vrátit klíče. Prostě mu jen jednoduše zabráníte ve vstupu.

Kolik stojí přístupový systém?

Přístupové systémy jsou velmi užitečné, pokud jde o zachování bezpečnosti jakéhokoli prostoru. Přístupový systém pomáhá kontrolovat, kdo může v té době vstoupit do jakéhokoli zařízení. Existují různé typy systémů řízení přístupu a cena každého z nich se liší, protože cena přístupového systému s klávesnicí se bude zcela lišit od ceny systému řízení přístupu s RFID čipy. Existuje několik faktorů, které ovlivní cenu přístupového systému.

Faktory ovlivňující náklady přístupových systémů
Při rozhodování o nákladech hrají důležitou roli různé faktory. Pojďme se na ně podívat.

Prvním faktorem je kvalita instalátora nebo kvalita prodejce, od kterého je systém zakoupen.

Požadovaný typ a úroveň zabezpečení bude mít také dopad na náklady na systém kontroly přístupu. Snadné použití systému také ovlivňuje náklady na systém. Čím více nakoupíte, tím nižší bude cena za jednotku. To znamená, že objem nakoupených součástí do přístupového systému bude mít dopad na celkové náklady systému.

Vaše znalost přístupového systému také ovlivní cenu. Ano, pokud máte nějaké znalosti, můžete pochopit, zda jsou účtovány správně nebo ne.

Pokud je nákup velmi urgentní, měli byste být připraveni, že si za dodávané řešení určitě připlatíte.

Ať už se jedná o základní náklady na přístupové systémy na kartu nebo náklady na biometrický přístupový systém (který zahrnuje biometrické čtečky), výše uvedené faktory ovlivní náklady na nainstalovaný přístupový systém.

Cena přístupového systému také závisí na dalších faktorech

Kromě výše uvedených faktorů bude cena za přístupový systém ovlivněna mnoha dalšími faktory. Počet zabezpečených dveří a vstupů ovlivní cenu spolu se zaměstnanci, kteří musí daný přístupový systém ovládat. Mezi různé věci potřebné k instalaci přístupového systému patří hardware, a to je ta nejdražší část sady.

Při použití u běžných dveří se cena přístupového systému pohybuje v rozmezí od 10 000 Kč do 70 000 Kč. Měsíční poplatky za služby závisí na dveřích i zaměstnancích. Může se pohybovat od 500 Kč do 2 000 Kč za měsíc. Spolu s tím je zde také cena za karty či další přístupový hardware, který vás bude stát kolem 200 Kč za kus.

V případě, že měníte starý přístupový systém za nový, pak může být použit nějaký starý materiál a náklady mohou být mírně sníženy v závislosti na použitém materiálu.

Jak funguje přístupový systém?

Teď když plánujete instalaci přístupového systému a máte také určitou představu o nákladech na jeho instalaci, je také důležité znát různé komponenty, které tvoří přístupový systém.

Hardware používaný pro přístupové systémy hraje důležitou roli, ale spolu s tím musíte mít dobrý server a software, který vše dokončí. Ten bude schraňovat všechna důležitá data, která se týkají oprávnění osob, jména apod.