Pozvedněte úroveň vašeho bydlení s dřevěnými obklady

Dřevo je dostupný přírodní materiál, který se, díky svým vlastnostem, hojně využívá především v oblasti stavebnictví. Svou oblibu si však našel i v oboru bytové architektury.

Zde se využívá především na dřevěné obklady, které vnášejí do interiéru pohodu a mají přirozený vzhled. Dřevěné interiérové obklady však nejsou novinkou, jsou staletími prověřené. Vždyť se s nimi setkáváme na celé řadě zámků a hradů, kde odolávají již celá staletí.

Chcete – li svému interiéru dodat nejen originalitu, ale i nový vzhled, použijte dřevěné obklady na zeď, které prostoru dodají útulnost. Dřevo má také pozitivní vliv na naši psychiku a to nejen svou přirozenou barvou, ale i strukturou a vůní. Vyzařuje z něj teplo, pohoda a klid. Přináší nám přiblížení k přírodě.

Obklady jsou ovšem vhodné i do veřejných prostor, které díky svému atraktivnímu vzhledu pozvednou. Můžeme je najít například v kavárnách, restauracích či v dalších komerčních prostorách.

Výhody dřevěných obkladů

Dřevěné obklady mají beze sporu celou řadu výhod. Na jejich instalaci není potřeba žádné speciální nářadí, montují se snadno a rychle, jsou vhodné pro jakýkoliv interiér, kterému dodají moderní vzhled. V nabídce je celá řada vzorů a barev, takže si vybere každý. Další výhodou je snadná údržba, čistí se snadno a není potřeba žádných speciálních přípravků. Nesmíme zapomínat ani na izolační vlastnosti a to nejen tepelné, ale i protihlukové. Pozitivní je i ochranná funkce zdí – zvyšují mechanickou odolnost, chrání stěny proti vlhkosti.

Pokud si potrpíte na nevšední provedení, můžete kombinovat různé rozměry i barevné provedení, díky čemuž získáte neotřelý a netradiční vzhled celé místnosti.

Současný trh nabízí i dřevěné obklady s 3D efektem, který celý vzhled ještě více ozvláštní.

Moderní dřevěné obklady najdete na: drdlik.cz