Pouze se záclonami je interiér dokonalý

V každém interiéru je záclona jednou z nejdůležitějších dekorací. Proto byste měli vybírat opravdu dobře, aby se vám hodila do pokoje, zároveň „nerozbila“ jeho určitý kontext, hodila se ke stylu nábytku a i na pohled dokázala oko doslova pohladit, a přitom splňovala to, co má – jako například aby nebylo do vaší domácnosti vidět z ulice či dokázala zadržet prach, který se neustále line z oken a neúprosně si hledá místo ve vaší domácnosti.

Řeknete si – jedna obyčejná záclona a tolik věcí, nad kterými musíme přemýšlet, než vybereme tu pravou. Jak na to? My vám poradíme!

Skutečně bílá záclona

Stejně jako mají Eskymáci 86 druhů barev sněhu, podobně je to i u záclon. Samozřejmě, není to tak razantní, ale budete překvapeni, kolik druhů „bílých“ záclon na trhu dostanete. Proto si dopředu ujasněte, jaký odstín se vám bude k ostatnímu vybavení hodit. Nemusíte mít přeci vždy klasickou bílou. Můžete pořídit třeba smetanovou či režnou a jistě neprohloupíte. Klidně můžete vsadit i na jiné barvy, nicméně, bílá je taková klasika, která se hodí prakticky ke všemu.

Jaký typ záclon koupit?

Jsou dva základní typy záclon:

  • Hotové záclony – Pokud máte typicky velká okna, klidně můžete dát zelenou nákupu hotových záclon – každopádně vždy musíte myslet na to, aby šířka záclony byla zhruba 2,5krát delší, než je šířka vašeho okna – a to právě z důvodu řasení, které vašemu oknu, a hlavně zácloně dodá ten správný šmrnc.
  • Metrážové záclony – Pokud chcete netypický tvar, délku či šířku záclon, není problém si vybrat záclony z metráže. Jejich výběr je v dnešní době také dost široký a vy si jistě dokážete vybrat takovou, která podtrhne kouzlo vašeho interiéru.

Teď už vám zvědavá sousedka do oken neuvidí – ale klidně ji můžete pozvat na návštěvu a věřte, že vaše nové záclony jí nedají spát.