Pořiďte si bazén na zahradu

Máte-li rodinný dům se zahradou, můžete si pořídit zahradní bazén. Zejména vaše děti budou nadšené, ale i pro dospělé přináší vlastní bazén velké výhody. V létě se nemusíte vypravovat na veřejné koupaliště a tísnit se zde s ostatními. Zvláště o letních prázdninách oceníte přednosti, které vám pomohou vyhledat top-bazeny.cz.

Co je to top-bazeny.cz?

Nejedná se o nějaký speciální typ bazénu ani o prodejce bazénů, ale o specializovaný vyhledávač bazénů a příslušenství pro bazény na zahradu. Pomocí tohoto jedinečného vyhledávače si můžete najít a vybrat z kvalitních produktů za přijatelné ceny. Do vyhledávače jsou totiž zařazovány pouze obchody, které se specializují právě na tento sortiment.

Nabídka bazénů

Sortiment zahradních bazénů je natolik pestrý, že si může každý vybrat nejen z různých velikostí, ale i podle typu zahrady. Pro velkou zahradu jsou určeny bazény, které lze zapustit do země. Do menších zahrad nebo třeba i na terasu jsou určeny nafukovací bazény. Obdobným řešením jsou montované nadzemní bazény nebo také samonosné „bezmontážové“ bazény.

Nadzemní bazény

V této kategorii se nabízí prodej bazénů kruhových nebo obdélníkových tvarů. Díky jednomu z těchto dvou typů získá vaše zahrada zcela jiné dimenze a stane se atraktivní nejen pro vaši rodinu, ale i pro případné návštěvy. Zahradní bazén nepřináší pouze spoustu radostí, ale má i zdravotní přínos. Plavání je zdravé pro pohybový aparát a klouby. Osoby s pohybovými obtížemi mohou zahradní bazén využívat i pro rehabilitaci. Nejvíce zábavy si ovšem v bazénu užijí vaše děti, které v horkých letních dnech z bazénu ani nedostanete.

Bazénové příslušenství

Předpokladem čisté vody je bazénová filtrace. Nejčastěji se používá filtrace písková, která zachytí všechny nečistoty jako je listí, větvičky, hmyz, pyl, ale i neviditelné nečistoty. U menších nebo nafukovacích bazénů se používá filtrace kartušová. Ta funguje na principu filtrace vody přes papírové vložky. Podmínkou fungování celého procesu filtrace je bazénové čerpadlo, které pohání vodu přes vybraný typ filtrace. Čím bude voda čistější, tím méně budete potřebovat bazénovou chemii. Potřebovat budete alespoň přípravek proti tvorbě řas, které vodu v bazénu zakalují.