Pasivní nebo nízkoenergetický dům? To je oč tu běží

Přemýšlíte nad tím, že budete investovat do vlastního bydlení? Už máte dost neustále se zvyšujícího nájmu, který nemá své hranice? Nebo už konečně chcete přestat bydlet u rodičů a chcete si raději zaplatit nové bydlení, které bude jenom a jenom vaše? V takovém případě pravděpodobně zvažujete bydlení, které nebude příliš zasahovat do financí. Ideální je v tomto případě nízkoenergetický dům nebo také pasivní dům. Mnozí lidé se však bohužel domnívají, že mezi zmíněnými alternativami nízkonákladového bydlení není rozdíl, jenže ono to tak ve skutečnosti není. Rozdíl mezi jednotlivými stavbami rozhodně je.

Vše o nízkoenergetických domech

Zaměřme se na okamžik na nízkoenergetické domy, které vám na klíč postaví firma ORCAN GROUP s. r. o., která se nejen na internetu pyšní velice kladnými referencemi a recenzemi, v nichž jsou obsažené zkušenosti klientů.

Hlavními výhodami nízkoenergetických domů je především to, že ušetříte na celkové spotřebě energií. Nízkoenergetické domy totiž mají poměrně nízkou spotřebu paliv, tedy se pyšní poměrně nízkou spotřebou elektřiny. Nepotřebují toho ani mnoho k výrobě tepla. Jelikož mají nízkoenergetické domy tepelnou izolaci i kvalitní okna a automatické větrání, nedochází tak takřka k žádným únikům drahé energie.

Vše o pasivních domech

Co se týče pasivních domů, mluvíme o krapet jiných příbytcích. Pokud hovoříme o pasivních domech, mluvíme o stavbě, která splňuje dobrovolná i přísná kritéria, která souvisí s energetickými úsporami při provozu domu. Pasivní dům kromě jiného nepotřebuje skoro vytápět, dalo by se říct, že potřebuje vytápění jenom během několika dnů v roce.

Pasivní doby by měly volit zejména lidé, kteří trpí alergiemi nebo kteří se řadí mezi astmatiky. Právě ti budou z čistého vzduchu uvnitř pasivních domků velice nadšení a právě jim bude tento typ stavby plně vyhovovat.