Co je to modulární dům?

Pasivní či nízkoenergetické domy poskládané z jednotlivých modulů představují ekologickou i ekonomicky zajímavou alternativu ke klasickým zděným stavbám. Vznikají v suchém prostředí výrobní haly, postavené jsou za čtyři měsíce. Vypadají elegantně, moderně a velmi hezky.

„Modulární“ se tomuto typu domu říká proto, že si ho můžete sestavit z jednotlivých modulů. Neocenitelnou výhodou modulárních domů je fakt, že mohou růst s potřebami vaší rodiny. Postupně můžete přistavovat další moduly, podle potřeby a představ.

Předním výrobcem těchto modulárních domů je společnost Eko Modular. Modulový dům nabízí dostupné bydlení pro každého, ať už se jedná o pasivní dům či dřevostavbu.

Rychlost. Za čtyři měsíce hotovo

Od podpisu smlouvy trvá čtyři měsíce, než se na určeném místě vztyčí dům. Výrazná rychlost stavby souvisí s jinou technologií – oproti tradičnímu stavitelství prochází stavba modulárního domu pouze suchým procesem. Na pozemku stačí připravit základy, se zbytkem si montéři již poradí.

Kolik to stojí?

Míň, než očekáváte. Cena modulárního i zděného domu je přibližně stejná. Rozdíl však nastává u vícenákladů. Ty u modulárních domů prakticky neexistují, ihned tedy znáte konečnou cenu. Naopak u klasických domů přicházejí různé vícenáklady každý den a to potom cena může rapidně stoupat.

Nejběžnější typ – dům ve tvaru L s terasou se ve variantě „k dokončení“ přehoupne lehce přes 1 milion korun. Řada zákazníků si ovšem nabízená řešení ještě modifikuje a upravuje, přidává například další moduly podle svých potřeb, proto se cena ještě může měnit.

Pevný a tuhý materiál

Ve srovnání se standardní stavbou mají materiály mimořádnou pevnost a tuhost. Výrobci garantují životnost stejnou jako u zděných staveb, což znamená, že takovýto dům je obyvatelný až 70 let. Modulární dům se dá kdykoli snadno demontovat, přistavovat další moduly a upravovat přesně podle vašich potřeb. V opačném případě lze jednotlivé moduly naopak odstraňovat.

I takhle může vypadat Váš vysněný modulární dům, který může být klidně i na patro.