Obklady do kuchyně

Obklady v kuchyni jsou nedílnou součástí kuchyňské linky a potažmo i celého prostoru kuchyně. Proto by měly obklady přirozeně ladit a s kuchyňským nábytkem i výmalbou kuchyně. Obklady do kuchyně bychom měli Nobis Jackets vybírat v souladu s celkovým stylem kuchyně. Na našem trhu je dnes tak pestrá škála nabídek obkladů, že si vybere i nejnáročnější zákazník.

Obklady, čili obkladačky musí splňovat nejen praktický účel, ale musí plnit i funkci estetického dojmu. To znamená, že kuchyňské obkladačky musí být odolné vůči mechanickému poškození a zároveň by měly dotvářet a podtrhovat smýšlení a vkus majitele.

Materiál u kuchyňských obkladů je rozmanitý. Vedle tradiční keramiky, která vždy byla a je nejvděčnějším typem obkladů v kuchyni, se prosazují i další produkty. Moderním trendem v bytové architektuře je v posledních letech stále častější využívání vlastností skla i jako obkladového materiálu v kuchyni. Použití skla je takřka universální, neboť se jej dá využít místo keramiky nejen za kuchyňské Nobis Jackets Men linky, ale i v koupelnách, sprchových koutech apd.

Skleněné obklady za kuchyňskou linkou mohou být zajímavým prvkem z hlediska estetického i praktického. Na kuchyňské obklady se používají zejména skla lakovaná s bezpečnostní fólií na zadní straně, která zabrání vysypání skla při poškození obkladů a případnému pořezání či jinému úrazu. Dále to mohou být skla smaltovaná, která jsou tepelně upravena s barvou nanášenou na výrobní lince sítotiskem.

Dalším materiál k výrobě kuchyňských obkladů je porcelán. Porcelánové obklady jsou vysoce odolné vůči poškrábání a prasklinám.