Nová zelená úsporám přispívá nejen na fotovoltaiku, ale i na střechu a další

O dotačním programu Nová zelená úsporám jste pravděpodobně již slyšeli. Jedná se o dotační program, který je financován ze státního rozpočtu České republiky. Bohužel se mnozí lidé domnívají, že dotace z programu mohou získat jen ti, kteří si na střechu svého rodinného domu pořizují fotovoltaiku. Jenže dotační program se opravdu nevztahuje jenom na pořízení fotovoltaického nebo solárního termického systému, dotaci lze získat na vícero věcí.

Na co lze získat dotaci?

Dotaci je například možné získat na okna, fasádu nebo také na střechu, stropy či podlahy. Také je o dotaci možné požádat, pokud dojde k výstavbě nízkoenergetického a pasivního domu či domu s podporou tepelných čerpadel. A v neposlední řadě lze dotaci udělit i na výměnu zdroje tepla.

Kdo na dotaci má nárok a kdo ne?

V souvislosti s dotacemi z dotačního programu Nová zelená úsporám se nabízí otázka, kdo má a kdo nemá nárok na dotaci. Nárok na dotaci ze zmíněného dotačního programu má majitel, spoluvlastník nebo také stavebník rodinných domů. Rodinné domy mohou být zatíženy hypotékou nebo mohou být financovány stavebním spořením či jiným podobným finančním produktem.

Nárok na druhou stranu nemá vlastník rodinného domu, jehož dům zatěžuje exekuce či jež má jiný závazek vůči státu.

Co je to takzvaná Zelená dotace?

V souvislosti s dotačním programem Nová zelená úsporám se můžete setkat s takzvanou Zelenou dotací. Jenže co to vlastně je? Pro odpověď není třeba chodit daleko, jedná se o program určený všem žadatelům o dotaci z řad majitelů rodinných domů, kteří potřebují provést složitou agendou dotačního programu Nová zelená úsporám.

Zelená dotace zajistí celý průběh všech procesních kroků, zpracuje energetické finanční studie pro výběr oblasti, určí výši čerpání dotace z fondu, dovede člověka až k úspěšnému čerpání dotace.