Nízkoenergetické vířivky

vířivé vany

Chcete si pořídit vířivku, ale bojíte se vysokých výdajů za spotřebu elektřiny? Díky novým technologiím a systémům se vysokých účtů obávat nemusíte.

Specialisté v prodejnách vířivých van Vám určitě dokážou poskytnout přesné informace o spotřebě jednotlivých modelů. Díky moderním materiálům, které perfektně tepelně izolují dochází k minimálnímu úniku energie. Samozřejmostí u luxusních vířivek jsou tzv. termokryty, které se na vířivku lehce nainstalují, když ji právě nevyužíváte. Zamezíte tím zbytečnému úniku tepla, protože přes vodní hladinu dochází až k 90 % úniku tepla.

Provozní náklady vířivky

Nízkoenergetické vířivky jsou stejně výkonné jako běžné vířivky. Mají ale k dokonalosti dovedený izolační systém a nízkoenergetická čerpadla. Pěnová izolace se speciálními fóliemi pro co největší zpětný odraz tepla. Tepelná izolace stěn a dna zase zabraňuje kontaktu chladného vzduchu s teplou vodou. Nízkoenergetická čerpadla jsou v současné době již standardní výbavou luxusních vířivek. Celkové provozní náklady Vám takové čerpadlo oproti běžnému oběhovému čerpadlu může snížit až o 40 %.

Provozní náklady můžete ještě snížit instalací solárních kolektorů. Solární panely využijete zhruba 215 dní, které jsou v České republice alespoň trochu slunečné. V současné době můžete zakoupit solární kolektory pro zapuštěné i pro nadzemní vířivky.

Nechte si poradit od specialistů. Ve SPA Studio Vám poradí, který model je vhodnější pro občasné používání a který model zase naopak pro celoroční provoz. Vířivky umístěné na zahradě nebo terase využívané i v zimě jsou vybaveny teplotními čidly a chrání vířivku před poškozením mrazem. Automaticky spouštějí ohřívání, Vy se tak nemusíte o nic starat.