Máte doma velké množství přebytečných sklenic? Podívejte se, jak se dají využít

Pokud se vám doma hromadí  velké množství sklenic a nevíte, co s nimi, přinášíme několik nápadů na netradiční dekorace, které můžete využít nejen v létě, ale třeba i do zimní zahrady.

Květináč pro sukulenty

Sukulentní rostliny patří k velice oblíbeným, neboť nepotřebují téměř žádnou péči. Daří se jim téměř všude a proto je najdeme na každé zahrádce. Můžete jimi ozdobit vaši terasu či balkon.

 

 

Barevné lampičky

Hledáte způsob, jak netradičně osvětlit vaše posezení?

 

Uvítací znamení

Uvítejte návštěvu ve vašem domově netradiční vývěskou. Vyzdobte své znamení nejen nádherným nápisem, ale i květinou v netradičním květináči.

 

Bylinková zahrádka

Jedna z nejoblíbenějších bylinných zahrad, kterou můžete vidět, je vyrobena z rekultivovaného dřeva, malovaných sklenic a dekorativních závěsných tabulek. Můžete v ní pěstovat bazalku, rozmarýn, mátu nebo třeba citronovou trávu.

 

Větrná zvonkohra

Nejen, že do vaší zahrady přinese zklidňující zvuky, ale je to skvělý způsob, jak využít korálky.

 

Odpuzovače hmyzu

Nádoby naplněné vodou v kombinaci se silicemi (cedrové dřevo, levandule, citron) doplněné plátky citrusů a čerstvého rozmarýnu odpuzují hmyz. Plovoucí svíčka má několik různých účelů – osvětlení nebo přírodní osvěžovač vzduchu.

 

Nádoba pro zakořeňování rostlin

Pokud potřebujete rozmnožit rostlinky, postačí je nechat v nádobě s vodou, jakmile zapustí kořeny, můžete je zasadit do květináče s hlínou.