Nejčastější otázky při koupi vířivky

vířivka

Můžu vířivku využívat celoročně? Samozřejmě. Nejenom v interiéru. Venkovní vířivky jsou perfektně tepelně izolovány a v době, kdy je nepoužíváte, jsou zakryty ochranným termokrytem, který zamezuje ztrátám tepla, odpařování vody a případnému znečištění.

Jakou péči vyžaduje vířivka? Výrobci se předhánějí ve vývoji nových a nových technologií, aby minimalizovali nutnou péči o vířivku. Voda ve vířivce by se měla každý den alespoň 4 hodiny filtrovat, aby byla stále čistá bez nežádoucích mikroorganismů. Filtrační systémy jsou nicméně automatizovány a u některých modelů je dokonce automatické dávkování desinfekčních prostředků. Ať už se rozhodnete pro jakékoli čistící prostředky, vodu ve vířivce byste měli jednou za 3 – 4 měsíce kompletně vyměnit. Vypuštění, vyčištění i napuštění vířivky, stejně jako péči o čistotu vody, zvládne každý zákazník sám. Pokud ale máte méně času a nechcete jej trávit péči o vířivku, můžete si objednat servisní techniky i na pravidelnou kontrolu a čištění Vaší vířivky.

Jsou vířivky určeny do interiéru či na ven? Vířivku můžete umístit kamkoli. Záleží na Vašich prostorových možnostech a Vašich představách. U interiéru je nutné, aby se tam mohla vířivky skrze všechny stavební otvory dostat.

Instalace vířivky

Je potřeba instalovat samostatnou vodovodní přípojku? Není, venkovní vířivky můžete napouštět pomocí hadice.

Je nutný speciální podklad pod vířivku? Vzhledem k zatížení, které naplněná vířivka představuje (cca 450 kg/m2) je potřeba adekvátní podklad. Stačí betonová deska 6 – 10 cm, zámková dlažba či vydlážděná terasa. Povrch by měl být rovný a pevný.

Je možné vířivku zabudovat do terénu? Ano, tato možnost tu samozřejmě je, jenom je finančně náročnější.

Jak často je potřeba měnit vodu ve vířivce? Jak jsme psali výše, při pravidelné filtraci a správném dávkování desinfekčních prostředků zhruba 1x za 3-4 měsíce.

Máte-li jakékoli další dotazy, doporučujeme Vám se obrátit na profesionály. Specialisté ze SPA Studio jsou Vám k dispozici online přes jejich eshop nebo osobně v showroomech této společnosti.