Na jaká preventivní opatření myslet přes zimu v období těhotenství?

Přes zimu jsme vystaveni mnoha rizikům, nízké teploty, vítr, častá námraza, všude poletující viry a bakterie, to vše si pro nás zima připravila. Myslete na to, že zvláště v období těhotenství je nutné zavést preventivní opatření, která vás ochrání před úrazem, nastydnutím a chřipkou. Ochráníte tak sebe i své miminko před množstvím komplikací.

Strava a zázvor

Důležitá je především pestrá strava bohatá na vitamíny. I když je přes zimní období čerstvá zelenina a ovoce dražší, dbejte na to, abyste ji přes zimní období konzumovali dostatek. Ideální je pro vás zázvor, ten totiž pomáhá přirozeně od nevolností, uklidňuje žaludek a chrání vás preventivně před chřipkou a nachlazení. Ideální je odpolední zázvorový čaj na zahřátí či zázvorové bonbony na cesty.

Vhodné obutí

Přes zimu vsaďte na opravdu kvalitní obuv, která bude mít hlubší vzorek na podrážce a jednoduše nebude klouzat. V zimě se totiž často setkáte s namrzlými cestami a není radno riskovat pád či uklouznutí. Ideální je také obuv, která je volnější u kotníků, jelikož právě těhotným ženám kotníky často natékají. Obuv by tak měla být nejen bezpečnou, ale i pohodlnou.

Hlavně v teple!

Klíčovým je pro těhotné ženy především oblečení. Na zimu si pořiďte kvalitní těhotenskou bundu či kabát, kterou budete moci nosit několik měsíců. Těhotenské bundy jsou opatřeny dvojitým zipem, abyste si její velikost mohli libovolně upravovat. Díky tomu můžete bundu nosit po celou dobu, i když vaše bříško stále roste. Hodit se vám budou i kvalitní těhotenské kalhoty se zvýšeným pasem. Právě tento kus látky dokonale chrání miminko i bederní část zad před nachlazením. Nepodceňte dostatek oblečení při zimních procházkách, abyste zbytečně nenastydli. Hodit se vám jistě bude i teplý kulíšek a hřejivá šála.