Mříže do oken

Jde nejen o pocit větší jistoty, ale i o psychologický moment pro zloděje, které odradí více zabezpečovacích systémů, a především mříže jsou těžko překonatelné. Mříže do oken jsou velice efektivním způsobem zabezpečení, pass4sure PHR a kromě funkčního účelu mohou být i estetickou součástí objektu.

V dnešní době se vyrábí spousta druhů a typů mříží do oken, takže nikdo nemustí mít obavu, že by se mohl doma připadat jako ve věznici. Každá mříž je samozřejmě jiná a pokud zvolíte pevnou mříž, pass4sure 1Z0-517 která může být zhotovena uměleckým kovářem, budou ji obdivovat i kolemjdoucí a vaše návštěvy. Kromě pevných mříží se samozřejmě vyrábějí různé mříže pohyblivé. K nim patří například mříže rolovací, nebo nůžkové. Oba pohyblivé typy umožňují výhled z domu bez překážek a zrovna tak při mytí oken vám mříže nebudou překážet. Mříž je vybavena vícebodovým rozvorovým zámkem a lze je montovat prakticky do všech stavebních otvorů.

Mříže do oken jsou všeobecně považovány za nejjednodušší způsob zabezpečení objektů. Jejich instalaci je lépe svěřit odborné firmě. Nejdůležitější je vhodná instalace mříží, která znemožní případným zlodějům jejich poškození, nebo případně i odstranění.

Hlavní zásadou je kvalitní ukotvení, které nedovolí demontáž mříží zvenku. Zpravidla se to provádí zapuštěním mříží do bočních zdí výklenků, někdy do čelní zdi s pomocí speciálních šroubů a hmoždinek, které nejdou ze zdi vytrhnout. Proto velice záleží na zednickém zapracování, které se nesmí ošidit. Mříže do oken lze montovat již souběžně při stavbě domu, což je určitě výhodnější, ale můžete si je nechat namontovat i dodatečně.