Moderní podlahové krytiny

Současný výběr podlahových krytin umožňuje každému vybrat si podlahu podle svých potřeb a představ. Každý prostor vyžaduje jiný povrch podlahy, stejně tak barvu, protiskluz, odolnost vůči vodě a další parametry.

snimani-5S volbou správné podlahové krytiny a s potřebným servisem vám pomůže spolehlivý dodavatel, kterým je společnost 1Step – podlahy, s.r.o. V jejím showroomu v Praze 6 si můžete vybírat ze stovky druhů podlah a rovněž získat odpovědi na otázky týkající se nejen správné volby, ale také instalace a následné údržby vybrané krytiny.

Plovoucí podlahy

Tento druh podlahové krytiny se již po léta těší velké oblibě. Laminátové plovoucí podlahy věrně napodobují pravé dřevo, snadno se instalují a udržují. Nevýhodou dosud byla značná kročejová hlučnost, což je nepříjemné zejména v panelových domech, kde se zvuk šíří do všech stran. Tento nedostatek však eliminuje od loňského roku novinka, kterou je plovoucí podlaha s označením Silent, nebo také „tichý laminát“. Jedná se o výrobek německé firmy Meister a jeho tlumení kročejového hluku je excelentní. Stejně jako jiné plovoucí podlahy Praha, i tato novinka napodobuje různé dřeviny.

Vinyl

Do bytů, ale i do různých komerčních prostor jsou vhodné vinylové podlahy Tarkett. Jejich výhodou je imitace různých materiálů. Můžete si tak pořídit velice odolnou krytinu, která se snadno udržuje, má dlouhou životnost a přitom je na první pohled nerozeznatelná od dřeva, dlažby, přírodního kamene či jiných materiálů.

Všechny přednosti vinylové podlahy Praha se nejlépe využijí, pokud je správně provedena instalace. Ta vyžaduje nejprve celoplošné pečlivé vystěrkování podkladu.Vinyl je vhodný i k podlahovému vytápění.

Krytina PVC

V pomyslné soutěži v poměru cena a užitná hodnota by tato krytina zvítězila. Na výběr je mnoho variant, od vysokozátěžových, přes designové, protihlukové, protiskluzné až po antistatické. PVC Praha nabízí různé třídy zatížení do bytových až po průmyslové druhy. Nejlépe se PVC uplatňuje v prostorách vyžadujících častý úklid. Proto se používá v nemocnicích, jídelnách, školách či v pečovatelských domech. Díky svařování spojů svařovací šňůrou stejné barvy se vytvoří celistvý povrch, kterým nepronikne ani voda při mytí podlahy.