Matrace pro zdravý spánek

Vydatný, ničím nepřerušovaný, kvalitní, zkrátka zdravý spánek je předpokladem dobré fyzické i psychické kondice každého člověka. Aby spánek byl skutečně zdravý, je k tomu potřeba několik podmínek. Vedle příjemné ložnice, nábytku a vyvětraného vzduchu jsou to především kvalitní postele.

Správnou postel nedělá pouze materiál a design, ale především správný rošt a na něm kvalitní odpovídající matrace. Rošty jsou dnes na výběr v provedení s lamelami, pružinami, pevné, pohyblivé, nastavitelné a další. Při vybírání vhodného roštu do své postele si vyzkoušejte, jak vám bude vyhovovat, jelikož na něm budete spát řadu let.

Primaflex-2010-vodoznak_resize_800_533-600x600

Stejně tak je však nezbytné vyzkoušet si také matrace, jelikož ty bývají jedním z nejdůležitějších předpokladů ovlivňujících zdravý spánek. Všichni nejsme pochopitelně stejní, každý má jinou stavbu těla, jinou hmotnost i jiné zdravotní potíže a tím pádem také jiné nároky na kvalitu postele, roštu a matrace. Jednotlivé matrace se neliší od sebe pouze rozměrem, ale také svým složením, které hraje hlavní roli při posuzování a následném užívání této nejdůležitější součásti postele.

MS matrace

Jaké jsou nabídky matrací

Vybírejte pouze kvalitní matrace, neboť šetření se u matrace skutečně nevyplácí. Výběr matrací je skutečně pestrý a každý si může vybrat podle vlastních preferencí, potřeb a nároků. Někdo dává přednost klasickým a poměrně levným matracím z PUR pěnou, jiný upřednostňuje latexovou náplň, přírodní materiály nebo línou pěnu. Každý z těchto produktů má odlišné vlastnosti. Zcela jiné kvality mají matrace pružinové. Skutečně záleží na každém jednotlivci, aby si sám vyzkoušel, jaký materiál v matraci mu bude dokonale vyhovovat.

Matraci je ovšem potřeba vybírat s ohledem na provedení roštu. Teprve v kombinaci s ním budete mít záruku, že nová matrace ve vaší posteli dokonale uspokojí vaše nároky a bude vám maximálně vyhovovat po několik příštích let. Důležitý je také rozměr matrace, který byl měl vyhovovat zejména výšce člověka, to znamená, aby matrace měla potřebnou délku.

matrace-dita-600x600

Při nákupu matrace můžete také ušetřit, pokud využijete jedinečné nabídky v podobě akce matrace 1+1 zdarma. Znamená to, že zaplatíte za jednu matraci a za její cenu získáte ještě druhou stejnou matraci zdarma.