Lůžkoviny a povlečení pro kvalitní spánek

Všichni víme, že pro dobré fungování našeho organismu je potřeba, kromě jiného, i odpočinek ve formě dokonalého spánku. Na jeho kvalitu má vliv celá řada faktorů. Patří mezi ně nejen pohodlná postel a matrace, ale také lůžkoviny.

Podle čeho vybírat lůžkoviny?

V současné době je nabídka trhu velmi široká a vybírat si můžeme z celé řady lůžkovin. Velký výběr kvalitních kousků nabízí e-shop ceskeluzkoviny.cz. Možná si nyní řeknete, že na první pohled vypadají všechny kousky stejně, ale není tomu tak. Liší se nejen materiálem povlaku, ale také různými způsoby zpracování a druhem i gramáží náplně. Ideální je, pokud můžete mít lůžkoviny různé, pro různé roční období.

Lůžkoviny pro letní čas jsou především lehké, mají vynikající absorbční vlastnosti, dokonale odvádějí vlhkost, jsou prodyšné, s antibakteriálními účinky a chladivým pocitovým efektem. Jsou vhodnou volbou pro ty, kdo mají obtíže s alergiemi.

Do polštářů se používá směs polyesterových kuliček a speciálních polyuretanových tyčinek. Ta zajišťuje pružnost, měkkost a stabilitu polštáře.

Pro celoroční používání jsou vhodné lůžkoviny střední. Jejich předností je dokonalá termoregulace, antibakteriální vlastnosti, lehkost a vzdušnost. Tyto lůžkoviny jsou vhodné také pro alergiky.

Pro zimní čas jsou určené lůžkoviny vysoce hřejivé, které jsou však lehké. Mezi jejich hlavní přednosti patří především dobré tepelně izolační vlastnosti. Kromě jiného mají i vlastnosti antibakteriální.

Zaměřeno na povlečení

Také povlečení je pro kvalitní spánek důležité. Velkou výhodou je široká škála různých materiálů, barev i vzorů. Dobrou volbou je povlečení bavlněné a mikroplyšové. Hitem se stává 3D povlečení.

Bavlna je materiál přírodní, je antialergická, odvádí vlhkost, je prodyšná, dobře se pere i žehlí a je vhodná jak pro období chladnější, tak i teplé.