Luxus vaší ložnici dodáte se saténovým povlečením

Luxus vaší ložnici dodáte se saténovým povlečením

Toto luxusní saténové povlečení, které má název Mako-Satén, či konkrétně bavlněný satén, který se pro jeho výrobu používá, patří k těm nejjemnějším materiálům vůbec, které si můžete pořídit. Jedná se totiž o vysoko gramážní oboulícní úplet. Asi nebude žádným překvapení, že je tento materiál vyráběn výlučně ze 100 % čisté česané bavlny, která prochází procesem mercerováním. Bavlna, která se používá právě k výrobě luxusního povlečení z Mako-Saténu, je dovážena z Egypta a je tedy právem považována za nejkvalitnější bavlnu vůbec.

2

Mercerování

Mercerace je důležitý proces při zpracování bavlny, kdy její vlákna získají perfektní lesk a je výrazně zvýšena jejich pevnost, odolnost a jemnost. Krom jiného si díky tomu také luxusní saténové ložní povlečení udrží mnohem déle svoji barvu.

Jak probíhá samotný proces mercerace? Látka se celá ponoří do speciálního roztoku louhu sodného, který je koncentrovaný a vlákna posléze znatelně nabobtnají a změní svůj celkový tvar. Díky čemuž dojde k výraznému zvýšení pevnosti tohoto materiálu a barvivo je zafixováno do vláken. Bavlna se tedy merceraci stává velmi podobnou hedvábí nejen, co se týká kvality, ale také i svého vzhledu.

Vlastnosti povlečení Mako-Satén

Díky složitému procesu při zpracování je saténové povlečení opravdu velmi pevné a zároveň i jemné, neboť jsou tkaniny kvalitní a stálé. Saténové povlečení vám zaručeně vydrží velmi dlouho jako nové a navíc se látka dokáže přizpůsobit každému ročnímu období. Tedy v létě vás bude chladit a v zimě zahřívat. Jako bonus je fakt, že velmi dobře dokáže odvádět vlhkost. Saténové povlečení velmi často seženete také v nažehlené úpravě.

Jak o něj pečovat?

Nebude asi žádným překvapením, že i o saténové povlečení, jako o každé jiné, musíte pečovat. Zásadou je, že při praní byste neměli používat příliš mnoho prášku na praní (třetina množství, které používáte běžně). Co se týká programu, zvolte minimálně s pětinásobným mácháním a pokud není od výrobce uvedeno jinak, můžete použít i aviváž.

Povlečení z Mako-Saténu je ta nejvyšší kvalita, která uspokojí zaručeně i ty nejnáročnější zákazníky. Toto luxusní saténové povlečení si můžete pořídit v standartních rozměrech 140×200 cm. Pokud vám tento rozměr nevyhovuje, je zde možnost upravení do vámi požadovaných rozměrů. Obvykle se jedná o rozměry 140×220 či 200×220.