LED osvětlení do celého domu

Popularita LED osvětlení v domácnostech stále prudce stoupá. Kromě nesporných výhod je k dispozici tolik druhů, že s nimi osvětlíte jak vnitřní, tak venkovní prostory. Do chodby se hodí stmívatelné LED panely, do ložnice LED panely s teplým světlem a venkovní LED reflektor využijete v garáži nebo na příjezdové cestě.

LED panely do vnitřních prostor

Oblíbené jsou LED panely přisazené, které jsou tenké a instalují se přímo na strop nebo na stěnu. Jsou nejlepší volbou pro nízké stropy, protože nezabírají téměř žádné místo a jejich instalace je velmi jednoduchá. Pokud je naopak strop vysoký, zvolte závěsné panely, které se uchycují pomocí lanek. K dostání jsou čtvercové i kruhové varianty.

Do každé místnosti se hodí jiný typ světla. Pokud máte chodbu nebo schodiště, které ve večerních hodinách a v noci potřebujete osvětlit, je dobré pořídit stmívatelné LED panely se stmívačem na dálkové ovládání. Podle potřeby zvolíte takovou intenzitu světla, která vám bude příjemná i v noci, když si například potřebujete dojít pro sklenici vody.

Do všech místností, kde chcete mít útulnou a relaxační atmosféru, je vhodné nainstalovat LED panely s teplým bílým světlem. Neutrální bílé světlo je nejpodobnějšímu přirozenému slunečnímu světlu, proto podporuje soustředěnost a nemělo by chybět v pracovně nebo dílně. LED panelům se studeným světlem se raději vyhněte, ačkoliv podporují aktivitu a bdělost, hodí se spíše do průmyslových objektů.

Venkovní LED osvětlení

Venkovní LED reflektor bude sloužit jako plnohodnotná náhrada starších halogenových svítidel, ba naopak má spoustu výhod. Jeho spotřeba energie je znatelně nižší, má delší životnost a okamžitě po zapnutí produkuje 100% výkon. Pokud ho budete používat v prostranství, kam prší nebo kde je prašno, vyberte takový, který má stupeň krytí alespoň IP65. Důležitá je kvalita čipu a opět i teplota světla – teplé světlo umístěte na terasy, studené do garáže nebo do dílny.