Kvalita povlečení může ovlivnit váš spánek

V průměru strávíme třetinu svého života spaním, takže má smysl, investovat do kvalitního povlečení. Kvalitní povlečení vám zaručí nejen komfort a pohodlí, ale také nenaruší styl vaší ložnice nebo pokoje.

Ložní prádlo v zásadě slouží dvěma účelům: hraje velkou roli v celkové estetice vaší ložnice a navíc může vytvořit příjemný uklidňující „pelíšek“, na který se na konci dlouhého dne těšíte – a nikdy nebudete chtít odejít, když začne zvonit budík.

Vzhledem k tomu, že hraje tak zásadní roli ve vaší ložnici (a pravděpodobně ve vašem spánku), nejde o nákup, na který by se mělo šetřit. Vysoce kvalitní a luxusní povlečení je investice, která se vyplatí desetkrát.

Bavlněné povlečení patří mezi nejprodávanější

Bavlna je čistý, přírodní materiál, což znamená, že když je vpletena do soupravy ložního prádla, činí látku prodyšnou. Každou noc se vaše tělesná teplota mění, když usnete. To často vede k probuzení díky pocitu horka.

Bavlna brilantně absorbuje teplo z vašeho těla po celou noc a umožňuje vám zůstat v chladu a suchu (studie ukazují, že každou noc potíme půllitr potu). Bavlněné ložní prádlo vás v létě udrží v teple tím, že pohltí a udrží vaše tělesné teplo. Pokud spíte v umělých materiálech, jako je polyester, budou absorbovat vaše tělesné teplo, spíše než přirozeně ventilovat, takže tkanina udrží vaše teplo a vy se budete snažit ochladit.

Zkontrolujte poměr syntetiky v materiálu

Pokud dáváte přednost syntetickým materiálům, doporučuje se vybrat takové, kde poměr syntetických materiálů nepřesáhne poměr 10% vzhledem k bavlně. Syntetické materiály jsou snadnější na údržbu především díky tomu, že je není potřeba žehlit.

Kvalitní prostěradla froté mají stejné vlastnosti jako bavlněné povlečení, ale díky příjemnému froté povrchu dodá při chladných nocích příjemné teplo.