Kupte si zahradní stan. Jaký je ten pravý?

Máte svou zahradu hlavně k tomu, že se na ní setkáváte s rodinou, nebo s přáteli? Pokud zde nemáte žádné pevné zázemí, objednejte si zahradní stan, který vám ho nahradí.

Dnes se jedná o velmi poptávanou možnost. A to jak pro celkem nízkou cenu, tak i pro širokou škálu možného využití. Dokáže vás ochránit třeba před:

  • Větrem
  • Deštěm
  • Silným sluncem

Možností je celá řada a ne každý má hned jasno v tom, jakou přesně zvolí. Pokud je to i váš případ, podívejte se s námi na to, podle čeho vybírat.

Myslete na velikost

Co určitě nesmíte opomíjet, to je velikost. Zde je třeba zohlednit, zda se vůbec požadovaná velikost vejde na vaši zahradu. Možností na trhu je celá řada a tak je možné vybírat z těch skutečně malých, které mohou mít rozměry třeba 3 x 3 metry, tak je možné vybírat i z různých větších variant. U velikosti nezapomeňte zohlednit i to, jak velké akce na své zahradě pořádáte. Je rozdíl, pokud sezvete jenom rodinu, stejně jako je rozdíl v tom, pokud zvete i celou řadu různých přátel.

Jaké zvolit provedení?

Dnes lze vybírat ze dvou hlavních možností. Buď klasické, které jsou levné, celkem lehké, ale jsou složitější na stavbu. Potom je možné zvolit kvalitní party stan, který je takzvaně nůžkový. Jde o konstrukci, která se jenom roztáhne a stojí. Stejně tak se zase skládá. S ohledem na jednoduchost ideální volba, a to i přes to, že může být o něco dražší.

Na co dále hledět?

Jakmile máte jasno i v konstrukci, už se zaměřte na několik posledních věcí. Sem se řadí třeba to, z jakého materiálu je plachta a jak je daný materiál odolný. U té ještě zůstaneme, jelikož si lze vybrat z různých barev. Také vás může zajímat i to, zda jsou k dispozici i bočnice. Ty se hodí ve chvíli, pokud zafouká silnější vítr. V případě deště byste měli řešit také celkovou kvalitu impregnace, která je taktéž velmi důležitá.