Kritéria, která rozhodují při výběru ideální matrace

Spát na správné matraci je důležité. Nejen, že taková matrace se podílí na kvalitě našeho spánku, ale také má dopad na naše zdraví a zdravotní stav. V současné době však na trhu narazíte na nespočetně mnoho matrací, z nichž si lze jen stěží vybrat tu, která má být tou správnou a pravou. Aby byl výběr kvalitní matrace snazší, přinášíme vám seznam kritérií, která rozhodují při výběru takové matrace.

Při výběru matrace se opravdu musí dbát na níže uvedená kritéria, jelikož taková matrace zajistí, že se ráno budete cítit svěží a plní energie. Díky kvalitní matraci se vyhnete bolestem zad i kloubů, také se vyhnete bolestem hlavy nebo migrénám, které putují ze ztuhlého krku.

Už ale neotálejme a prozraďme si několik kritérií, která mají být rozhodující při výběru ideální matrace do vaší ložnice nebo do dětského pokoje.

Tvrdost matrace a její materiál

Ať už vybíráte matraci 90×200 nebo matraci 120×200, vaše pozornost by se měla upnout na tvrdost matrace a na materiál, ze kterého je vyrobena. Nejčastěji se pořizují středně tuhé matrace, které udržují páteř v rovině. Středně tvrdé matrace bývají většinou latexové nebo pružinové matrace. Existují však také tužší matrace, tvrdé matrace nebo matrace s dvojí tuhostí.

Nosnost matrace a její prodyšnost

Taktéž se musí dbát na nosnost matrace a na její prodyšnost. Pokud mluvíme o prodyšnosti, mluvíme o nejdůležitější vlastnosti matrace. Dobře prodyšné matrace musí mít hlavně ti, kteří se velice potí. Co se týče nosnosti, ta musí převyšovat hmotnost uživatele minimálně o pět kilogramů.

Cena matrace

Rozhodující je samozřejmě i cena matrace. Ty se porovnávají jen z hlediska použitého materiálu a také z hlediska rozměru. Do ceny je třeba započítat i cenu potahu, dopravy nebo jiných doplňkových služeb či dárků zdarma.