Krb můžete mít i v panelovém bytě

Neexistuje snad větší romantika, než zimní večer u plápolajícího ohně v krbu. Nemáte komín, nebo bydlíte v panelovém domě? Ale to vůbec nevadí. I vy si můžete dopřát příjemnou atmosféru u plápolajícího ohně. Ptáte se , jak je to možné? Jednoduše – pořiďte si biokrb.

Seznamte se s biokrbem

Biokrb používá pro svůj provoz biolíh, který je zdravotně nezávadný, bez zápachu, nevytváří spaliny a poskytuje přirozený plamen.

U jednodušších druhů bikrbů se biolíh lije do rezervoáru, který je pro něj určený, a zapálí se.

Bezpečnější variantou je biokrb s keramickým hořákem.

Ten poskytuje několik výhod:

  • Nedochází k vylití hořící kapaliny.
  • Lze jej snadno uhasit.
  • Dá se regulovat intenzita plamene.
  • Při hoření se nevytvářejí žádné nečistoty, není tedy potřebná pravidelná údržba.

V nabídce naleznete různé druhy provedení. Největší oblibu mají biokrby nástěnné či stolní. Nabízí se však i varianta krbů volně stojících, které vytvářejí velice působivou dominantu celého interiéru. Biokrby se liší i cenou, která se odvíjí především od velikost biokrbu.

Kam biokrb umístit

Vzhledem k tomu, že biokrby nepotřebují pro svůj provoz komín, nacházejí si stále více příznivců. Při spalování biolihu vzniká, jako vedlejší produkt, oxid uhličitý, proto není vhodné umisťovat bikrby do malých místností a také je potřeba zajistit dostatečný přísun kyslíku a pravidelné větrání.

Lze jej použít jako topení?

Biokrby se používají především jako estetický a designový doplněk, který nám zajistí příjemnou atmosféru. Nelze je využívat jako klasický zdroj tepla. Mohou však teplotu v místnosti, o několik stupňů, zvýšit a to především v závislosti na technologii výkonu. Výhřevnost udává velikost hořáku. Čím větší bude mít objem, tím vyšší teplo zajistí.

Nejsou určené pro trvalé užívání, ale lze je použít jako doplňkový zdroj pro kratší časový úsek.