Jaké netradiční daňové ráje jsou hitem?

Jsou to hlavně nulové, nebo minimální daně, je to minimální administrativa spojená s řízením firmy, nebo to může být i anonymita vlastnictví. To všechno jsou důvody, proč řada firem přesouvá své firmy a volí takzvaný daňový ráj. Tedy místo, které pomůže eliminovat problémy, které jí hrozí tady. Možností je celá řada a nejsou to jenom notoricky známé možnosti, jako:

  • Seychely
  • Panama
  • Belize

Existují i vcelku netradiční možnosti, kam je možné firmu převézt a získat výhody. A právě na ty se společně podíváme.

Velká Británie

Právě tou začneme. Jedná se o zemi, která je lákavá v tom, že je s podnikáním spojena minimální byrokracie. Pro nerezidenty jsou připraveny navíc i celkem výhodné daňové podmínky. Kladem je ale i dlíš daňová optimalizace, která je založena na tom, že povinné plátcovství DPH se firem týká až od obratu, který činí 2,5 milionu korun. U nás je to milion.

Spojené arabské emiráty

Země oblíbená hlavně pro dovolenou, ale v poslední roky i u řady podnikatelů. Vyhledávaným emirátem je Ras al-Khaimah, který dokáže celé řadě firem vyjít opravdu maximálně vstříc. A v čem konkrétně?

  • Neplatí se osobní daně
  • Neplatí se firemní daně
  • Neexistují limity na přísun kapitálu

Spojené státy americké

Konkrétně potom Delaware. Jedná se o možnost, která umí přijít vhod i díky tomu, že se zde lze dočkat nulového zdanění. Jak se lze došít na webu ioffshore.cz, tato možnost je spojena i s celkem velkou prestiží. Dále nelze opomíjet i celkem příznivou cenu za samotné plnohodnotné založení firmy na tomto místě.

Hong Kong

Pokud bude firma sídlit v tomto městě a příjmy bude generovat mimo něj, znamená to pro firmu, že je nebude muset danit. I to je celkem zajímavé plus, které se hodí hlavně těm firmám, které jako obor své činnosti mají především mezinárodní obchod. Kromě daňových výhod je v tomto případě získána i celkem velká podnikatelská prestiž.