Jaké jsou hlavní výhody zastřešení bazénu?

Bazénové zastřešení je skvělým řešením pro všechny, kdo chtějí prodloužit koupací sezonu. Existuje mnoho důvodů, proč si pořídit bazénové zastřešení a v tomto článku se podíváme na některé z nich.

Mějte bazén v čistotě

Jednou z hlavních výhod zastřešení bazénu je ochrana bazénu před nečistotami. Zastřešení zabrání napadanému listí, trávě a dalším nečistotám, které by se jinak dostaly do bazénu. Tím se ušetří čas a úsilí, které by bylo nutné věnovat čištění bazénu.

Prodlužte si koupací sezónu

Dalším důvodem pro pořízení bazénového zastřešení je možnost prodloužit koupací sezonu. Zastřešení bazénu vytváří optimální mikroklima v prostoru bazénu. Pracuje na principu skleníku a využívá solární efekt. To znamená, že voda v bazénu se rychleji ohřívá a udržuje si teplo déle. Dokonce i v chladnějších dnech je voda v bazénu příjemně teplá, což zvyšuje komfort při koupání.

Bezpečnost na první místě

Zastřešení bazénu také přináší vyšší bezpečnost. Děti a domácí mazlíčci budou mít menší šanci dostat se do bazénu bez dozoru, protože zastřešení je možné uzamknout. To poskytuje rodičům a majitelům bazénu klid a jistotu, že se dětem nic nestane, pokud je na chvíli pustí z očí.

Úspora na bazénové chemii

Díky zastřešení bazénu se také ušetří peníze za používání bazénové chemie. Méně nečistot znamená, že je méně často potřeba používat chemické přípravky na úpravu vody v bazénu. To nejen že šetří peníze, ale také je šetrné k životnímu prostředí, ale i k vašemu zdraví.

Vybírejte z několik typů bazénových zastřešení

Na trhu existuje několik typů bazénového zastřešení, které se liší ve své konstrukci, ale též designu. Nejběžnějšími typy jsou středně vysoké zastřešení, které mají zaoblenou hliníkovou konstrukci. Stále více populární bývá i nízké zastřešení bazénu, které neruší okolí bazénu. Dnes se dokonce můžete setkat i s terasovým zastřešením bazénu, které funguje jako terasa i zastřešení v jednom. Pokud byste měli zájem bazén využívat celoročně, tak sáhněte po vysokém zastřešení, které lze připojit ke stěně domu.

Automatický posuv bazénu

Velmi populární je automatický posuv bazénového zastřešení MOOVER, který je dobíjen slunečním zářením a ovládá se přes dálkový ovladač. Díky němu už nemusíte zastřešení bazénu složitě a těžce odsouvat při každé chvilce, kdy se chcete jít koupat. Je tak intuitivní a jednoduchý, že si jej dokážete nainstalovat i sami.