Jak zvítězit nad vlhkostí

 Vlhkost se v interiéru vytvoří už tím, že jsme v domě přítomni. Vydechujeme vzduch, který je vlhký, když se potíme, odvádíme do okolí vlhkost. Když provádíme klasické domácí práce, jakými je vaření, žehlení, praní, tak po sobě všechno zanechává stopy vlhkosti, které se nám často nedaří dostat ven. A tato vlhkost vede ke vzniku nepříjemného pachu a plísní a v důsledku toho vzniká řada onemocnění. Jinak řečeno vlhké prostředí není pro člověka odpovídající ani zdravé.

Jaké tedy najít vhodné řešení?

Zkuste pohlcovače vlhkosti, které jsou ukryté v malých obalech a které jsou velkými pomocníky pro odvádění vlhkosti. Tito malí pomocníci nám pomohou zabraňovat kondenzaci vlhkosti v interiéru a předejdou tak vzniku zatuchliny, která jde ruku v ruce s kondenzací vlhkosti. Tím, že rychle snížíme vlhkost v domě, uzdravíme zatuchlá a vlhká místa, která se opět změní v příjemné místnosti.

Jak tedy pohlcovače vlhkosti pracují?

Pohlcovače vlhkosti snižují vysokou relativní vlhkost na optimálních 55 až 60 procent. A neboť nefungují na energii, a zároveň nejsou hlučné, jsou příjemnými společníky, kteří jsou také šetrní k nám i k životnímu prostředí. Mají v sobě krystalky a tablety, které dokáží zachytit nadbytečnou vlhkost z okolního vzduchu, která se shromažďuje ve spodní části nádobky, z níž se nedostane ven. Díky hubici, která je součástí pohlcovače vlhkosti, se tato nashromážděná kapalina dá lehce vylít.

Pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI 450 g  

Jakou máme zvolit jejich velikost?

Základní objem je od 450 gramů do jednoho tisíce a hodí se do domu do sto metrů krychlových. Průměrná životnost jejich náplní je asi dva měsíce, poté se dá náplň vyměnit a bude sloužit opět dlouhé dva měsíce.

Máte doma vlhkost? Jak si s ní dokážete poradit?