JAK ZDRAVĚ KRMIT PSA

Někteří chovatelé se domnívají, že ušetří nákupem ekonomicky výhodných balení krmiva. Nedívejte se primárně na značku nebo hezkou reklamu, ale přemýšlejte o skladbě potravy”, radí veterinářka MVDr. Daniela Králová.

Především je nutno mít na paměti, že pes je masožravec, a nikoliv všežravec, jak si dnes hodně lidí mylně myslí. Starý a mladý pes ale mají rozdílné nároky na stravu. „Jediným řešním jsou zdravá krmiva bez konzervantů vyráběná ze skutečného masa, která jsou svým složením blízská potravě z přírody a splňují podmínky zdravého krmiva pro psí juniory a seniory”, dodává MVDr. Daniela Králová.

PES JE MASOŽRAVEC

Ve složení psí potravy by rozhodně mělo být na prvním místě maso, tj. živočišná bílkovina (naprostý základ výživy psa) – mělo by tvořit asi 60-70 % skladby psí misky, a zbytek (tj. asi 30 %) zelenina, ovoce ad. doplňky. Dnes je stále modernější krmit psy syrovou potravou, tzv. B.A.R.Fem, což je zkratka, která vznikla ze slov „Bones And Raw Food(v překladu „kosti a syrová potrava”). Je to návrat k přírodě, k přirozené potravě psa. A byť je to skvělé a nejpřirozenější, co můžeme pro psa dělat, jsou tam i velká rizika, která spočívají v dodržení pestrosti skladby a ve vyváženosti.

VYBÍREJTE KVALITNÍ A ZDRAVÁ KRMIVA

Ne každý ale chce krmit přímo syrovým masem – pak můžete psovi třeba vařit, nebo zvolit kvalitní granule. „Podmínku vyvážené a pestré potravy nejvíc splňují za studena lisované granule od české firmy Yoggies – to je úplně nová generace krmiv, která dodržuje přirozenost”, dodává veterinářka MVDr. Daniela Králová. Mezi tato krmiva patří například granule lisované za studena s kachnou a zvěřinou Yoggies, kde je základem dobře stravitelné kachní a jelení maso, tedy žádná chemie, obilí ani sojové deriváty, které mohou poškodit zdraví psa. Receptury těchto granulí jsou svým složením vyvíjeny jako potrava psa v přírodě tzv. All life Stages (pozn. redakce: pro všechny věkové kategorie) tak, aby byly dobře stravitelné jak pro štěně, tak i pro starší psy. U tohoto typu granulí lisovaných za studena stačí pouze nastavit velikost krmné dávky podle věku a zátěže psa.

www.yoggies.cz