Jak vybrat kuchyňskou troubu

Pokud jde o design, je dnes takový výběr, že si každý může vybírat podle svého vkusu kuchyňské trouby hranaté, kulaté, rustikální, zrovna tak barvu bílou či černou, ale také imitaci dřeva, nebo nerezové. Téměř všechny kuchyňské trouby mají dnes prosklená dvířka. K eliminaci úniku tepla, či nebezpečí popálení dětí o sklo, jsou skleněná dvířka maximálně odizolována a ještě jsou chlazena ventilátorem.

Důležitým parametrem je ovládání a regulování teploty, které je lepší u elektrických trub. Dnešní nabídka mikrovlnných trub je tak dokonalá, že se vyplatí pořídit si mikrovlnku namísto klasické kuchyňské trouby. Mikrovlnné trouby totiž dokážou zvládnout téměř všechny funkce jako běžná trouba. Pokud si budete ovšem zařizovat novou kuchyňskou linku, do které budete chtít zabudovat vestavěnou troubu, pak můžete mít v kuchyni jak klasickou, tak mikrovlnou troubu. Například horkovzdušná trouba obsahuje ventilátor, který pohybuje horkým vzduchem, nebo kruhové topné těleso. U moderních typů lze také přednastavit přesnost pečení určitého pokrmu podle určitého receptu. Řada lidí váhá, zda si pořídit do kuchyně troubu klasickou nebo horkovzdušnou. U klasické trouby působí teplo zdola nebo zároveň z obou stran.

Horkovzdušné pečení spočívá v účincích ventilátoru, který žene vzduch uvnitř, takže teplota je rovnoměrná v celém prostoru. To umožňuje pečení několika plechů najednou, což znamená úsporu času i energie.

Při pořizování nové kuchyňské trouby si můžete zároveň vybrat i vhodnou digestoř, která bude dokonale ladit nejen s vestavěnou troubou, ale i s celou kuchyňskou linkou.