Jak vybírat sedací soupravy a rozkládací pohovky

Sedací soupravy bývá obvykle dominantou obývacího pokoje. Současný trh nabízí ohromné množství sedaček nejrůznějších velikostí, tvarů a materiálů. Vybrat si do svého bytu tu pravou sedací soupravu, která bude nejlépe splňovat představy a požadavky majitelů bytu není proto žádný problém. Ovšem ne každý je spokojen s nabídkou, nebo jsou prostory, do kterých se standardní sedačky nevejdou. V takových situacích lze doporučit – objednejte si sedačky na míru.

Kdo vyrábí sedačky na míru?

Objednat sedačku na míru si můžete u společnosti Melli Interiery, která vyrábí sedací soupravy již od roku 1993 a v roce 2005 přesídlila do nových vlastních prostor v Horní Potoni cca 30 km od Bratislavy. Výroba sedacích souprav zahrnuje celý proces od sušení dřeva, přes zpracování řeziva, kompletováním dílců a polotovarů až po konečnou povrchovou úpravu vícevrstvým lakem v podtlakových kabinách. Ve vlastních krejčovských dílnách dochází k nastříhání potahových látek a k sešití hotových potahů na průmyslových poloautomatických šicích strojích. Finální čalounická dílna využívá dílce z tvarované PUR pěny a celý proces výroby končí zabalením hotových sedaček na expedici.

Náš tip: Dbejte při výběru sedačky na kvalitu šití. Jedině ta, na jejíž výrobu byly použity kvalitní průmyslové nitě, vydrží dlouho pěkná.

Rozkládací pohovky

V dnešní době se rozmohl trend, kterým je život a bydlení „singl“. Jedné osobě stačí malý byt, nebo garsonka. V takovém případě je zcela jasná odpověď na otázku vyplatí se rozkládací pohovky? Rozkládací pohovka totiž skvěle nahradí obvyklé manželské postele a přes den může sloužit jako gauč. Ideálním řešením pro malý prostor je rozkládací pohovka s úložným prostorem, do kterého lze uložit ložní prádlo, sezónní oblečení či cokoliv jiného. Ovšem rozkládací pohovka je výborným řešením i pro běžnou rodinu ve velkém bytě. V obýváku plní přes den funkci jako sedačka a v noci se na ní může pohodlně vyspat třeba návštěva.

Nabídka Melli Interiery

Příkladem pohodlné a účelné rozkládací pohovky je výrobek prodávaný pod označením Jana. Jedná se o rohový komplet s odkládacím prostorem a jeho horní část zádových opěradel se dá polohovat. Vysokou kvalitou ověřenou i cigaretovým testem se vyznačuje příjemná látka Malaga Silver. Součástí kompletu jsou i polštáře.