Barva roku 2020 podle Pantone

Mnoho světových návrhářů a designérů každoročně netrpělivě čeká, až společnost Pantone Color stanoví barvu roku. Ta se pak objevuje ve výkladních skříních i na přehlídkových molech a proniká i do našich interiérů.

Letošní barvou roku, tedy barvou roku 2020, se stává klasická modrá. Tu mají většinou lidé opravdu velmi rádi, proto tohle rozhodnutí mnoho lidí nadchne. Kobaltově modrá je výjimečná na kouscích oděvu, závěsech i polštářcích, ale i na stěnách, nábytku a dekoracích v našem interiéru. Každé místnosti dodá originalitu, jemnost, nestárnoucí nostalgii, ale i moderní nádech. Záleží na tom, jak ji použijete. Jedno je zcela jisté, tato barva roku 2020 nevyjde jen tak z módy.

Pantone Color Institut

Pantone Color Institut už 20 let každým rokem určuje konkrétní odstín barvy. Ten se pak stane barvou roku. Čekají na něj světoví designéři, návrháři a umělci, dotýká se interiérů, designu, módy i umění. Jak se barva roku vybírá? Odborníci vybírají barvu roku po bedlivém pozorování vyvíjejících se trendů v umění, grafice i pouličním umění. Klasická modrá, odstín 19-4052 Classic Blue bude letos prostě všude.

Co má vyjadřovat klasická modrá barva

Modrá s názvem Classic Blue vyjadřuje klid, harmonii, stálost, bezpečí, jistotu, sebedůvěru, eleganci, nadčasovost, vzájemné propojení a souznění. Podle odborníků z Pantone Color Institutu je nestárnoucí, jednoduchá a elegantní současně. Ukotvuje nás v nejistých časech a dává nám příslib ochrany. Její uklidňující tón připomíná oblohu za soumraku a díky ní tíhneme ke stabilitě. Podle Leatrice Eiseman, výkonné ředitelky společnosti Pantone, žijeme v době, která vyžaduje důvěru a víru. Na klasickou modrou se můžeme vždy spolehnout.

Modrá a její kombinace

V interiérech klasická modrá vynikne třeba v kombinaci s teplými odstíny dřeva. Pokud ji dobře nasvítíte, bude mít okouzlující nádech. V kombinaci s bílou bude čistá a uklidňující. Vynikne na čalounění sedacích souprav, křesel i židlí. Ozdobí bytový textil, jako jsou závěsy, polštáře, přehozy, povlečení, ale i nábytek. Vynikne na stěně, doplňcích i dekoracích. Odstín klasické modré barvy navíc nevyjde z módy. Je velmi univerzální, a právě proto je tak oblíbená. Dopřejte si kouzlo stmívající se oblohy.