Jak správně vybrat osvětlení?

Konečně jste vybudovali interiér podle svých představ a zbývá již doladit jen poslední detaily, jejichž součástí bývá často správné osvětlení nejen interiéru, ale také výběr venkovního osvětlení. Bohužel mnoho lidí vybírá světlo do interiéru neefektivně a výsledkem je zbytečná spotřeba elektřiny a šero. V první řadě záleží na typu místnosti do jaké světlo vybíráte a podle toho by měl váš další výběr vypadat.

Obývací pokoj

V obývacím pokoji zpravidla trávíte nejvíce času nejen vy, ale také vaše návštěvy. Použijte proto k osvícení obývacího pokoje více druhů světel. Hlavní centrální svítidlo doplňte o lampy, které využijte při čtení nebo sledování televize.

Dětský pokoj

V každém dětském pokoji by mělo být dostatek světla při hraní, čtení nebo učení. Dítě v něm tráví většinu času. Stropní svítidla nebo závěsný lustr stačit určitě nebude. Lampička na psacím nebo hracím stole a u postele, pro nejmenší noční svítidlo jsou dalšími tipy, jak se bude vaše dítě cítit v pokoji skvěle.

Kuchyně

Většina kuchyní je rozdělena do dvou částí – pracovní a jídelní a přesně tak rozdělte i osvětlení. Nad jídelní stůl vybírejte závěsná svítidla k pracovní desce si pořiďte světlo, které bude především funkční a intenzivní.

Koupelna

Koupelna je specifický prostor, kde si musíte dát pozor, aby svítidlo nepřišlo do kontaktu s vodou, proto určitě nejsou vhodná závěsná svítidla. Kromě hlavního osvícení nezapomeňte na světla nad nebo podél zrcadla.

Ložnice

V ložnici se má odpočívat a pokud není její součástí pracovna, je do ní ideální závěsné svítidlo s nepříliš ostrým světlem. Lampičky po stranách postele jsou standardem, který snad ani není potřeba připomínat.

Kde vhodná svítidla vybírat?

Společnost Rendl.cz se zabývá prodejem svítidel již několik let a v jejich nabídce objevíte obrovské množství typů svítidel do všech místností rozdělené v přehledných kategoriích. Pokud vás žádné svítidlo přece jen rnezaujme, můžete si s pomocí jejich programu sestavit vlastní originální svítidlo.