Jak na kouzelný domov? Obklopte se dekorativním osvětlením

Není pochyb o tom, že osvětlení hraje v každém interiéru i exteriéru velkou roli. Právě jím lze do bydlení nejen dodat světlo, ale rovněž zvýraznit mnohé prvky a docílit určité atmosféry. Je velký rozdíl, zda zvolíte světlo v teplém nebo studeném tónu, stejně tak, pokud v domácnosti máte nebo nemáte světelné dekorace. Tam, kde ano, je domov mnohem harmoničtější a kouzelnější. Doma i venku! Vneste si tuto pohodu i k vám domů. Určitě si ji zamilujete.

O celkovém vzhledu interiéru či exteriéru rozhodují detaily a právě šmrncovním doplňkem může být dekorativní osvětlení. To v sobě zahrnuje různé světelné řetězy a girlandy, nejčastěji s koulemi, ale i jinými tvary, svítící stromy, pyramidy, domečky apod.

Úsporné dekorativní LED osvětlení

Neboť dekorační svítidla neslouží prioritně k prosvícení místnosti, ale jsou určeny k ozdobě, jejich vzhled je nejen atraktivní, ale důraz se klade i na nízkou spotřebu elektrické energie. Ve většině z nich jsou zabudovány LED diody, které jsou vysoce úsporné a neobsahují rtuť (ta je nebezpečná při rozbití). Výhodou je také to, že nevytvářejí teplo, takže se o žárovky nemůžete spálit a mají dlouhou životnost.

Nemusíte si lámat hlavu se zásuvkou

Klasikou mezi světelnými řetězy jsou varianty s napájením skrze kabel, který je potřeba zapojit do zásuvky. To může přinášet značnou nevýhodu, zejména tehdy, kdy chcete osvětlit nějaké prvky ve venkovních prostorách a přístup k elektrické energii je v nedohlednu. Chcete-li mít vánoční osvětlení v exteriéru i v méně přístupných místech, nemusíte vždy natahovat prodlužovací kabel přes celou zahradu. K dostání je i dekorativní osvětlení na AA baterie. Stačí vložit tužkové baterky a můžete tyto dekorace umístit naprosto kamkoliv.

Náš tip: Osvětlení na AA baterie je primárně určeno k vnitřnímu použití. Pokud jej však budete chtít umístit někam ven, doporučujeme krabičku s bateriemi ochránit před deštěm a sněhem. Stačí zabalit do nepromokavého materiálu, např. silonového sáčku, fólie apod. V ideálním případně jej můžete mít v místech, které je před povětrnostními vlivy ochráněno.

Celoroční záležitost

Dnes už pořídíte dekorativní osvětlení v mnoha formách určených k celoročnímu použití. Není to pouze vánoční dekorace, ale může naše příbytky zdobit kdykoliv a kdekoliv. Na jaře a v létě je ideální ke zpříjemnění atmosféry venkovních posezení a využijete jej v rámci výzdoby na oslavách, svatbách a jiných významných příležitostech. Na podzim a v zimě, kdy se dny zkracují a je dříve tma, vytvoříte díky světelným prvkům kouzelnou náladu doma, během Vánoc i venku.

Hit letošního roku – světelný drátek

Hitem letošního roku je světelný drátek s LED diodami, který je naprosto flexibilní a odolný. Je vyroben z mědi a díky tomu se dá libovolně tvarovat. Můžete jej umístit téměř na jakýkoli ozdobný předmět, a proto s ním vytvoříte opravdu nádherné dekorace.

Jak dekorativní osvětlení využít?

Pokud zvolíte osvětlení typu strom, velká koule, pyramida a tak dále, s tímto prvkem již nic podnikat nemusíte a stačí jej kamkoliv postavit. O parádu máte postaráno. Řetězy, girlandy a drátky využijete k dalšímu dekorování. Obmotat jimi můžete stromečky, ozdobit okna, domy, vložit do luceren, svícnů, skleněných nádob, položit na truhlíky a květináče, parapety, poličky, doladit různá aranžmá a osvětlit různé předměty. Fantazii se meze nekladou.

Dekorativní osvětlení se řadí k těm nejkrásnějším doplňkům vůbec. S nimi je domov mnohem krásnější, teplejší, útulnější, zkrátka magický. Nakupte si tyto dekorace i vy. Rozhodně je využijete nejen o Vánocích.

Článek byl zpracován ve spolupráci s e-shopem a velkoobchodem Harasim.info.