Jak být trendy při rekonstrukci bytu

Chystáte se na renovaci bytu a přemýšlíte nad tím, jaké řešení je nejvhodnější? Bytové trendy jsou velice různorodé, zatímco ještě nedávno směrovaly zejména k moderním stylům a doplňkům, dnes nabízí celou škálu možností, jakými se lze ubírat.

Retro je stále IN

Retro styl, populární především v 70. letech, je stále moderní. Pro současnou dobu se nejvíce využívají zemité barevné tóny, mezi něž patří odstíny zelené (především olivová a akátová) v kombinaci se žlutou, hnědou nebo oranžovou barvou. Chcete – li si svůj interiér zařídit opravdu v retro stylu, zvažujte tapety a závěsy s geometrickým vzorem.

Elegance v černo – bílé variaci

Tato barevná kombinace převládá především v minimalistickém interiéru. Současným trendem je trochu zdobenější forma ve stylu výraznějších ornamentů. Velmi rozšířeným a žádaným doplňkem se stávají černo – bílé fotografie.

Méně je někdy více

Trendy interiér je vzdušný, světlý a prostorný. Zapomeňte na místnosti plné nábytku. Volte pouze nejnutnější kousky. Máte – li obavu z prázdné místnosti, útulný vzhled jí dodají vhodné bytové doplňky.

Geometrie má prim

Velkým letošním hitem jsou geometrické vzory. Pomoci vám mohou různé druhy šablon, díky kterým vytvoříte dokonale sladěnou malbu na zdi. Podobně laděné pak mohou být i dekorační doplňky jako jsou potahy na polštářích, vzory na koberci nebo závěsech.

Vyzkoušejte v interiéru měděné prvky

Teplo, eleganci a návrat do dávných časů vnáší do interiéru měď. Velmi dobře vypadá ve spojení se dřevem nebo mramorem a vůbec nemusí mít zastoupení pouze v koupelnách. Můžete ji využít jako drobný dekorační předmět na konferenční stolek nebo polici. Může však být i součástí nábytku (měděné nohy) nebo ji můžeme najít na osvětlení, především na visacích lustrech nebo stojacích lampách. V kuchyni se uplatní měděné dekorativní nádobí či kuchyňské spotřebiče, které jsou laděné do měděné barvy. Velmi elegantně bude vypadat jako rám obrazu či zrcadla.

Pokud stále hledáte inspiraci, podívejte se na web bytovetrendy.cz.