I zdravé recepty mohou být chutné

Zdravou výživou nejsou v žádném případě myšlené diety či hladovění. Je to konzumace potravin, které nám dodají energii a látky, které potřebujeme pro správné fungování našeho organismu, pro lepší náladu a pro zvládání stresových situací, které se v našem životě objevují velmi často. Našemu tělu prospívá nižší příjem produktů živočišných a zvýšení příjmu produktů rostlinných. Díky tomu bude naše strava obsahovat optimální množství vitamínů, minerálů a dalších výživových složek. Zdravé recepty nám pomáhají zachovat si dobrou kvalitu života, jsou vhodnou prevencí proti vzniku celé řady chorob, pomáhají podporovat srdce, mozek, klouby, svaly a kosti a zlepšují náš metabolismus.

BMI kalkulačka vám spočítá, jak jste na tom s váhou a zda využijete kalorické tabulky či nikoli.

Kalorické tabulky nabízejí komplexní přehled nejvíce používaných potravin, které jsou rozdělené do jednotlivých kategorií a ukazují energetickou hodnotu potravin. Pokud potřebujete zhubnout nějaké to kilo, jsou pro vás vhodným pomocníkem. Naleznete je online na celé řadě webů.

Co znamená zdravé stravování?

Zdravý jídelníček by měl obsahovat více ovoce a zeleniny. Zdravé stravování však nejsou jen vhodné suroviny, ale také vhodná úprava jednotlivých pokrmů. Mezi vhodné a šetrné způsoby patří tepelná úprava dušením, vařením nebo vařením v páře. Ovoce a zeleninu je ideální konzumovat v syrovém stavu.

Zdravé stravování nabízí různorodé potraviny a rovnováhu mezi jednotlivými jídly. Jídla, která zatěžují organismus nahradí zdravé alternativy.

Přechod na zdravou stravu však pro vás nemusí být nepříjemná revoluce. Lze jej uskutečňovat postupně. Svůj jídelníček začněte pomalu obohacovat o zdravé potraviny a postupně z něj ubírejte potraviny a pokrmy pro tělo nevhodné.

Pokud si nejste jisti, co by měl zdravý jídelníček obsahovat, zažádejte si o něj na stránkách pestryjidelnicek.