Ekologické a hlavně efektivní vytápění je k dispozici i pro váš dům

Zajištění tepla je v našich podnebných podmínkách nezbytností, po většinu roku většina domácností topí a to znamená pochopitelně nemalé výdaje. Někteří topí dřevem, jiní uhlím a někteří jen otočí kohoutkem na topení. Jaké topení je pro dům nejvhodnější a pomůže vám ušetřit peníze?

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla již dlouho představují ekologické řešení pro podporu vytápění. Odnímají teplo z okolí vytápěného objektu a následně ho převádí na vyšší teplotní hladinu, která se používá pro vytápění a ohřívání teplé vody. Celý tento proces je umožněn prostřednictvím stlačených par chladiva v kompresoru, při kterém dojde k jeho zahřívání. Investice do tepelných čerpadel dnes již nejsou tak vysoké, ale jejich význam je veliký.

Rekuperace

Dokázali byste si představit, že byste nevětrali? Určitě ne, každý potřebuje čerstvý vzduch,a le v chladných dnech jistě myslíte na to, kolik tepla ztratíte tím, když otevřete okno. Abyste zbytečně teplo neztráceli a přitom si dopřáli čerstvý vzduch, je pro vás vhodná rekuperace, respektive rekuperační jednotky, které zajistí možnost větrání s minimálními tepelnými ztrátami. Při rekuperaci získáváte zpětně teplo z odpadního vzduchu a investice do rekuperačních jednotek se vám velmi brzy vrátí.

Podlahové vytápění

Jak jistě víte, teplo putuje od spoda nahoru, a proto je podlahové vytápění tou nejlepší možností, jak si užít příjemný pocit tepla bez studených nohou. S podlahovým vytápěním nemusíte řešit, kam umístit topení, které by vám ubíralo na prostoru a také zamezíte zbytečnému víření prachu. Toto vytápění má mnoho výhod a jistě ho oceníte v každé místnosti, zejména v koupelně a obzvláště ti, kteří vhodí rádi bosí.

Specialistou na zmíněné druhy vytápění je web cerpadla-ostrava.cz, kde najdete všechny potřebné informace a můžete si zajistit jejich výhodnou realizaci.