Domácí kino přináší nevšední zážitek

Domácí kino lze pořídit s DVD přehrávačem nebo s Blue-ray přehrávačem, který je zárukou plnohodnotného zprostředkování zážitku při sledování filmu, který se dá srovnat s návštěvou kina. I do menších bytových prostor lze pořídit přiměřený typ domácího kina, kterým je provedení „SoundBar“. Výhodou domácích kin je skutečnost, že všechny typy jsou kompatibilní s nejběžnějšími technologiemi prostorového zvuku.

Při nákupu domácího kina je pro většinu z nás rozhodující jeho cena. Na internetu je dnes dostatečný přehled jednotlivých typů seřazených podle ceny, takže si můžete vybírat v klidu svého domova. Druhým kritériem je značka, kterou si můžete rovněž zvolit podle informací a ohlasů zákazníků na internetových stránkách. K nejoblíbenějším patří značky Samsung, LG a Panasonic.

Pro optimální a kvalitní poslech je důležité především umístění reproduktorů. Samozřejmě záleží hodně na velikosti místnosti, podle které byste si měli vybrat příslušný typ domácího kina. Dnes existuje kvalitní sortiment vestavných reproduktorů, které nemusí být ani vidět. Jedná se o různé podhledové reproduktory postavené na kvalitních kevlarových membránách a bytelné konstrukci, která zajišťuje opravdu HiFi reprodukci.

Jejich výhodou je, že nejsou vidět, jsou sladěny s interiérem, kabeláž je rovněž skryta, můžete ozvučit více místností najednou a lokálně regulovat hlasitost. Pokud jde o umístění reproduktorů, doporučená výška je v úrovni uší když sedíte, ovšem universální pravidlo pro jejich rozmístění neexistuje, jelikož v místnosti je většinou více míst k sezení a poslechu. Trendem poslední doby je soustava s jedním basovým reproduktorem, který by měl být umístěn níže, než ostatní reproduktory, nejlépe na zemi.