Domácí bioplynová stanice ušetří část vašich finančních výdajů

Produkuje vaše domácnost větší množství organického odpadu, v řádu alespoň 5 kilogramů za týden? Pokud ano, pak se vám vyplatí domácí bioplynová stanice.

Systém je potřeba mít umístěný ve venkovních prostorách, na místě, kde je velká intenzita slunečního světla. Také je potřeba zajistit stabilní povrch. Okolo systému by mělo být alespoň 0,5 metru místa, aby se dal snadno obsluhovat.

Jaké výhody nabízí domácí bioplynová stanice?

Využívá přirozený proces tvorby bioplynu, který vzniká během rozkladu organické hmoty. Bioplyn je uzavřený do bioplynky a lze jej využít hned několika různými způsoby. V současné době je to třeba pro vaření a to díky speciálně upravenému vařiči, který je součástí setu.

V dohledné době bude sortiment rozšířen i o bioplynový průtokový ohřívač vody pro sprchování nebo elektrocentrálu, kterou bude právě bioplyn pohánět. Ta je šikovným pomocníkem všude tam, kde chybí elektrická přípojka. Může to být třeba zahrádkářská kolonie. Elektrocentrálu bude možné využít i pro napájení příkonově náročnějších elektrospotřebičů v případě ostrovního solárního systému. Jako vedlejší produkt ještě získáte biohnojivo.

Do bioplynové stanice můžete dávat zbytky jídla a potravin, rostlinný odpad, případně různé druhy hnoje (kravský, kozí, ovčí, prasečí, slepičí).

Kromě toho, že ušetříte náklady za energie, snížíte také množství odpadu.

Co je bioplyn?

Tento plyn vzniká při rozkladu organické hmoty, pomocí bakterií, bez přítomnosti kyslíku. Hoří, jeho plamen má modrou barvu a je o něco málo lehčí, než vzduch.

Na koho se obrátit?

Budete-li mít zájem získat informace o bioplynových stanicích, zavítejte na web freegas.cz. Naleznete zde bioplynovou stanici FreeGas 1, jejíž součástí je fermentační vak a vak pro skladování plynu. Oba vaky jsou spojené do jednoho celku.