Dejte sbohem holým stěnám

Každý z nás se rád pochlubí pěknými fotografiemi z dovolené či z toulek přírodou. Vzpomínat na hezké chvíle nad vlastnoručně pořízenými snímky je příjemné. Pokud se povede nějaký skutečně atraktivní záběr, je radost o to větší.

A teď si představte, že takovouto unikátní fotku můžete mít v podobě obrazu na stěně svého obýváku. Zrovna tak si ale můžete na stěnu zavěsit zvětšenou fotografii svého vnoučete či jiného blízkého člověka. V tomto směru se opravdu meze nekladou, zrovna tak, co se týká velikosti obrazu. Prostě si můžete nechat z jakékoliv své oblíbené fotografie zhotovit velký obraz, který pokryje některou vaši volnou stěnu, ozdobí vaši domácnost a bude vám připomínat buď nejkrásnější vzpomínky, nebo budete mít někoho ze svých blízkých neustále na očích. Ze stejných důvodů můžete potěšit někoho jiného, když mu necháte vyrobit obraz z fotografie a obdarujete jej.

Druhy fotoobrazů

Pro dlouho trvanlivost, která vydrží i několik generací, jsou určeny fotoobrazy na profiplátně chráněné dvěma vrstvami laku. Takový obraz lze umývat na mokro, neboť odolává i mechanickému odření, UV záření a navíc jej lze kdykoliv dopnout díky klínkům v rozích fotoobrazu. O něco levnější je fotoplátno klasik, které se tiskne na stejné 12-ti barevné fototiskárně, je chráněno impregnací, má také dopínací klínky a kvalitní plátno. Zároveň s fotoobrazem si můžete pořídit i ozdobný rám, jehož barvu můžete sladit s nábytkem. Nejkvalitnější variantou je fotoobraz na profi plátně, který ozdobí vás interiér jako jakýkoliv jiný umělecký výtvor, ovšem fotoobraz z vaší fototéky pro vás bude mít zcela jinou dimenzi.

Umělecký dojem se zvýší tím, že obraz bude na profesionálním bavlněném fotoplátně. Máte-li fotografii s velice zářivými barvami, pak je vhodnější místo plátna použít fotoobraz na desce. Jedná se o potištěný papír, který se zalaminuje a nalepí na desku. Používá se pouze značkový fotopapír a tisk je ve věrných barvách. Levnější variantou je fotoplakát nebo kvalitnější velkoformátová fotografie, kterou lze vložit do rámu, nebo si ji přímo nalepit na stěnu.