Co je to dřevostavba?

Levné dřevostavby

Dřevostavba není jen srub nebo roubenka. Za dřevostavbu lze považovat i domy, které jsou montované z dřevěných sloupků a mají opláštění konstrukčními deskami s izolačním materiálem. Takto postavené domy se nazývají rámové dřevostavby. Díky kombinaci dřevěných sloupů a velkoplošných izolačních materiálů nabízí tento druh stavby ideální poměr mezi cenou a užitnou hodnotou. Tento druh konstrukce nabízí levné dřevostavby Olomouc a je ideální ke stavbě rodinných či menších bytových domů.

 

Jak funguje rámová dřevostavba

Velkovou výhodou rámové dřevostavby je rychlost celého procesu postavení domu. Lze tak vše postavit v hale a jednotlivé stěny a spoje pak přivést hotové na místo, kde se jen smontují dohromady. Vzhledem k tomuto procesu stavby, je vše velmi rychlé a kvalitní.

Co vše může být dřevostavbou

Levné dřevostavby však nemusí být jen rodinné domy. Často se setkáme i s dřevostavbou velkých rozměrů, jako jsou sportovní haly, plavecké bazény či výrobní haly. V těchto budovách je konstrukce tvořena masivními dřevěnými nosníky. Dřevostavby skeletové mají dlouhou historii a již v minulém století se používali k výstavbě hrázděné stavby, které můžete nalézt po celé naší zemi.

Jak je vidět, dřevostavby nejsou jen kůlny či stodoly. Kvalita dřevostaveb rapidně vzrostla a lze je dnes považovat za standardní a skvělé možnosti bydlení nabízející stejný komfort jako zděné stavby.