Chystáte se na letní sezonu? Nezapomeňte na bazén.

Celou zimu se těšíte na to, až nastane období letního odpočinku a vy si lehnete na sluníčko u vody. Než však budete moci odpočívat, je potřeba zahradní bazén odzimovat.

Zahrada už je ošetřená a začíná se zelenat a nyní přišla vhodná chvíle i pro bazén. Celou zimu byl přikrytý plachtou, která jej chránila proti větru, dešti i sněhu.

Ideální teploty pro odzimování bazénu jsou kolem 15°C a v období, kdy je počasí suché.

Odkrytí

Z povrchu přikrytí (ať už je kryt speciální nebo plachta) nejprve odstraňte nečistoty. Zabráníte tomu, aby vám napadaly na dno bazénu. Na úklid postačí běžné koště. Povrch krytí vyčistěte a uložte na suché místo.

Nečistoty v bazénu

Je potřeba vysát dno bazénu, přestože byl celo zimu přikrytý, občas se pod krytí nějaké drobné nečistoty dostanou. Ideální pro tento úklid je bazénový vysavač. Pokud nejste jeho majitelem, nečistoty smeťte a vyneste na kompost.

Před napuštěním vody je potřeba dno i stěny bazénu vyčistit od usazenin a nánosů. K tomu poslouží speciální přípravky právě pro tento typ čištění určené. Seženete je v hobby marketech či prodejnách s bazénovým příslušenstvím. Nanášejí se přímo na povrch a před omytím se nechávají nějakou dobu působit.

Připojení bazénových technologií

Nejprve zkontrolujte úplnost a neporušenost veškerého těsnění, zkontrolujte a dotáhněte všechny spoje a teprve následně připojte filtraci.

Písková filtrace

Vhodné je vyměnit písek. Zrníčka se časem obrušují a tím ztrácejí své vlastnosti. Pokud písková filtrace nefunguje správně, je potřeba častější chemické čištění vody.

Voda v bazénu

Po doplnění vody provedeme její první ošetření na úpravu pH. S tím pomůže chlor, který ji zbaví mikrobiologických zárodků a organických nečistot. Následně spusťte filtraci na plný chod po dobu dvou dnů.