Bez větrání bydlet nemůžeme. Větrání však nemusí být hlučné

Umíte si představit, že byste celý den nevytáhli paty z domu, ale zároveň byste ani nevyvětrali po dlouhé, prospané noci? Nebo že byste nevyvětrali po nevydařeném vaření, kdy se vám podařilo spálit prakticky všechno, co se jen dalo? Větrání je velice důležité a každý člověk nám dá jistě za pravdu, že bez větrání bydlet zkrátka nemůžeme. Bohužel často je větrání doprovázeno hlukem zvenčí. Buďto se jedná o dětský pláč, nebo o zvuk motorové pily putující od sousedů, kteří se zrovna rozhodli ořezat všechny stromky v zahradě. Pokud si však pořídíte rekuperaci, budete svědkem toho, že i větrání může být tiché.

Rekuperace snižuje tepelné ztráty

Rekuperační jednotky fungují na jednoduchém principu, a sice vnitřní vydýchaný vzduch z místnosti dostávají ven a dovnitř zase dostávají čerstvý venkovní vzduch, který dokonce vyčistí. V rekuperační jednotce tak dochází k jakési výměně, k jakémusi řízenému větrání, které je absolutně tiché. Díky rekuperační jednotce už nemusíte větrat tak, jak jste zvyklí, čili otevřením oken. O větrání se rekuperace postarají.

Kromě toho sníží tepelné ztráty v domácnosti. Rekuperační jednotky jsou totiž úsporným opatřením, které rapidně snižuje energetickou náročnost rodinného domu. Nejčastěji se můžeme setkat s tepelným čerpadlem, které lidé využívají.

S rekuperačními jednotkami proti bolestem hlavy i únavě

Jak již bylo zmíněno, rekuperační jednotky se postarají o řízené, pravidelné a dostatečné větrání. To je pro člověka důležité víc, než si myslí. Jen díky pravidelnému větrání totiž předcházíme bolestem hlavy nebo únavě, která plyne z vydýchaného, hutného vzduchu v interiéru. Během dne často zapomínáme na pravidelné nebo dostatečné větrání a poté se snažíme vzduch do interiéru dostat s pomocí “ventilačky”. Jenže větráno musí být v interiéru během dne pravidelně, jen tak se bude předcházet špatnému vzduchu a zdravotním problémům, které z takového prostředí plynou.